Wiadomości

Młody kierowca wjechał BMW M2 w betonowy słup. To cud, że nikt nie zginął

Ten wypadek mógł mieć znacznie bardziej dramatyczne skutki. Młody kierowca pędząc BMW M2 wjechał prosto w betonowy słup i może mówić o nieprawdopodobnym szczęściu

Przepiękne BMW M2 to samochód, który może rozwijać zawrotne prędkości. Wiedział o tym także młody kierowca z Monachium. Wiedział i niestety także wykorzystał. Efekt? Auto czeka zapewne kasacja, a w mieście trzeba postawić nowy słup ogłoszeniowy.

Młodzieńcza brawura przyczyną szokującego wypadku

Ten szokujący w skutkach wypadek miał miejsce 4 kwietnia w Monachium. Mający zaledwie 23 lata kierowca miał pędzić autem spod świateł i stracić panowanie. Podejrzewa się, że brał udział w wyścigu z innym kierowcą. Młodemu Niemcowi ewidentnie jednak brakowało doświadczenia.

Prędkość, z jaką 23-latek ruszył spod świateł musiała być ogromna. Jak przypomina serwis Auto Świat, BMW M2 posiada silnik o mocy 405 koni mechanicznych, który pozwala na rozpędzenie się do „setki” w nieco ponad 4 sekundy.

Litfaßsäule vs. Pkw (Schwabing-Freimann) Sonntag, 4. April 2021, 16.08 Uhr Leopoldstraße Ein spektakulärer Unfall auf…

Opublikowany przez Feuerwehr München Poniedziałek, 5 kwietnia 2021

Samochód, którym kierował mężczyzna, zaraz po starcie wypadł z drogi i uderzył w betonowy słup ogłoszeniowy. Ten przewrócił się i spadł na dach auta. Trudno liczyć na to, że da się go jeszcze naprawić.

Co się stało z kierowcą?

Trudno ocenić, czy bardziej szokujący jest sam wypadek, czy jego skutki. Okazuje się bowiem, że w kraksie nie ucierpiał żaden przechodzień. Co więcej, sam kierowca przeżył zderzenie z betonowym słupem przy ogromnej prędkości. Jak się okazuje, mężczyzna o własnych siłach był nawet w stanie samodzielnie opuścić kierowany przez siebie pojazd. Prawdopodobnie gdyby na jego drodze stało drzewo, cała historia miałaby zdecydowanie bardziej dramatyczny finał.

Serwis Feuerwehr München informuje też, że w sprawie prowadzone jest śledztwo przez miejscową policję.

Zdjęcia wypadku można zobaczyć tutaj: https://www.facebook.com/feuerwehr.muenchen/posts/4010017345728244.

Za: auto-swiat.pl, Feuerwehr München @ Facebook

1 komentarz do “Młody kierowca wjechał BMW M2 w betonowy słup. To cud, że nikt nie zginął”

  1. Niestety, mam wrażenie, że większość takich kolizji to zwykle młodzi kierowcy w BMW. Nic nie mam do tej marki, ani do młodych kierowców – kiedyś trzeba się uczyć jazdy, ale proszę, uważajmy na bezpieczeństwo swoje oraz innych.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Popularne wpisy: