Wiadomości

W Gdańsku można zobaczyć na żywo Mercedesa-AMG GT. Ta bestia kosztuje prawie 2 mln złotych!

Niesamowitego Mercedesa można zobaczyć do końca kwietnia w Gdańsku. Mercedes-AMG GT, który osiąga moc aż 740 KM, to jednak zabawka tylko dla bardzo bogatych chłopców. Zapłacić trzeba za niego prawie 2 miliony złotych.

W Polsce pojawiło się niezwykłe auto, które przez kilka dni będzie można podziwiać w Gdańsku. To kosztująca niemal 2 miliony złotych wyjątkowa wersja Mercedesa-AMG GT.

Mercedes-AMG GT to istny potwór za zawrotną kwotę

Chodzi o wersję Black Series auta ze stajni Mercedesa. Moc, jaką może osiągnąć ten potwór, to aż 730 koni mechanicznych. Do 100 kilometrów na godzinę rozpędza się w zaledwie 3,2 sekundy! Równie, a może nawet bardziej, szokująca jest jego cena. Za samochód trzeba zapłacić dokładnie 1,8 miliona złotych.

Za niezwykłą moc Mercedesa-AMG GT odpowiada najmocniejszy seryjnie produkowany silnik w historii AMG V8. Mamy tu do czynienia z samochodem, który od razu przywodzi na myśl auta stworzone do jazdy na torach. Auto zostało jednak wyprodukowane z myślą o zwykłych drogach.

Mercedes-AMG GT zostanie w Polsce do końca kwietnia

W Polsce auto stanęło w AMG Brand Center Gdańsk w salonie Mercedes-Benz Witman. To pierwsze auto tego typu, które pojawiło się w naszym kraju. Oglądać je można na żywo do końca tego miesiąca.

Co niezwykle ciekawe, niedawno auto to zostało najszybszym produkcyjnym samochodem na torze Nurburgring, pokonując Lamorghini Avantador SVJ. Mercedes miał czas leszy o 1,36 s.

Przyznać trzeba, że auto prezentuje się wprost fenomenalnie. Skojarzenia z samochodem batmana czy największymi potworami rajdowymi są jak najbardziej uprawnione. Warto w tych dniach wybrać się do Gdańska i zobaczyć Mercedesa-AMG GT na własne oczy.

Za: moto.trojmiasto.pl

1 komentarz do “W Gdańsku można zobaczyć na żywo Mercedesa-AMG GT. Ta bestia kosztuje prawie 2 mln złotych!”

  1. Chciałbym zobaczyć takie cudo na żywo, ale niestety zwykle nie mam okazji brać udziału w takich wydarzeniach. Szkoda, bo naprawdę jestem wielkim fanem motoryzacji i wiele bym dał, aby nie tylko posiadać taki pojazd, ale chociaż go zobaczyć.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Popularne wpisy: