Wiadomości

Audi uruchamia nowe stacje ładowania pojazdów. 21 nowych punktów znajduje się teraz przy stadionie Bayernu Monachium

Audi uruchomiło kolejne 21 punktów stacji ładowania pojazdów zlokalizowanych niedaleko stadionu Bayernu Monachium. To kolejna inwestycja tego typu w wykonaniu niemieckiej marki samochodów. 38 podobnych punktów zainstalowanych jest blisko boiska treningowego aktualnego piłkarskiego mistrza Niemiec.

Ubiegłoroczny zwycięzca Ligi Mistrzów, FC Bayern Monachium wraz ze swoim sponsorem – firmą Audi – uruchomił 21 nowych punktów ładowania samochodów z napędem elektrycznym. Wszystkie ładowarki znajdują się w okolicy Allianz Areny, czyli stadionu, na którym swoje domowe mecze rozgrywa ekipa wielokrotnych mistrzów Niemiec. Nie jest to jednak nowość. Latem 2020 roku Audi wraz z zespołem FC Bayern zainstalował 38 ładowarek rozmieszczonych przy boisku treningowym obok Säbener Straße.

Robert Lewandowski wraz z kolegami zespołu na co dzień poruszają się elektrycznymi samochodami Audi e-tron lub Audi e-tron Sportback. Gamę ma niebawem uzupełnić także wariant e-tron GT. W związku z rozwojem aut o napędzie elektrycznym, niemiecka marka postanowiła zaopatrzyć klub w 21 kolejnych punktów ładowania, które będą zlokalizowane w okolicy Allianz Areny.

Audi i FC Bayern – długotrwała i owocna współpraca

Relacje Audi z najlepszym niemieckim klubem trwają już niemal od 20 lat. Koncern spod znaku czterech pierścieni był początkowo jednym ze sponsorów, by w 2011 roku zostać udziałowcem klubu. W styczniu obie strony przedłużyło współpracę do 2029 roku. Audi już zapowiedziało, że to nie koniec elektryfikacji i niedługo pojawią się kolejne stacje ładowania pojazdów. FC Bayern Monachium chwali sobie partnerstwo z firmą z Ingolstadt ogłaszając m.in., że dzięki przesiadce do aut elektrycznych zmniejszył emisję pojazdów swojej floty do poziomu poniżej 95 g CO2/km.

Dodaj komentarz

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Popularne wpisy: