Wiadomości

Głupia zabawa nastolatków na wiadukcie. 11-latek rzucił kamieniem w rozpędzony samochód

O szczęściu w nieszczęściu może mówić kierowca busa przemierzający autostradę A4 z Rzeszowa do Krakowa. Jeden z przebywających na wiadukcie nastolatków rzucił twardym przedmiotem w rozpędzony samochód. Tym razem do tragedii nie doszło i poszkodowany miał jedynie pękniętą przednią szybę.

24 maja na autostradzie A4 z Rzeszowa do Krakowa grupa chłopców urządziła sobie głupią zabawę, która mogła zakończyć się tragicznie. Stojący na wiadukcie nieletni rzucili twardym przedmiotem w rozpędzony samochód. Kierowca na szczęście nie stracił panowania nad pojazdem i z pękniętą przednią szybą zatrzymał się na najbliższym węźle.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 24 maja. Kierowca jadący samochodem Renault Master zobaczył grupę nastolatków przebywających na wiadukcie zlokalizowanym w miejscowości Brzozówka. Gdy mężczyzna zbliżał się do wiaduktu, jeden z nieletnich rzucił twardym przedmiotem z góry. Kierowca nie zdążył ominąć przeszkody, która uderzyła w przednią szybę i pozostawiła na niej dużych rozmiarów pęknięcia. Szczęśliwie przedmiot nie przebił szyby i nie wpadł do środka co mogłoby doprowadzić do tragedii.

Sprawcą okazał się 11-latek

Po incydencie poszkodowany zjechał na najbliższym węźle i postanowił poszukać sprawców kontaktując się w tym czasie z policją. Chłopcy nadal przebywali w tym samym miejscu. Jak się okazało sprawcą był 11-latek, którzy rzucił kamieniem w busa. Policja zatrzymała nieletnich w wieku 11-15 lat i oddała ich w ręce rodzicom. Na chwilę obecną nie są znane konsekwencje, które grożą nastolatkom. Ofiara po zdarzeniu czuła ból w klatce piersiowej dlatego na miejsce zostało wezwane pogotowie ratunkowe.

Sprawa trafiła do komisariatu Tarnów-Centrum. Funkcjonariusze niebawem przekażą ją do sądu dla nieletnich skąd zostaną wykonane dalsze poczynania.

Dodaj komentarz

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Popularne wpisy: