Wiadomości

Wypadek na S8. Zderzenie dwóch samochodów osobowych z ciężarówką. Dwoje dzieci zostały rannych

Dzisiaj po godz. 10.00 na trasie S8 pomiędzy Wyszkowem a Radzyminem w miejscowości Karpin zderzyły się ze sobą dwa samochody osobowe z ciężarówką. Dwie osoby zostały przetransportowane na profilaktyczne badania.

W poniedziałek 21 czerwca doszło do wypadku na trasie S8 pomiędzy Wyszkowem a Radzyminem w miejscowości Karpin. W wyniku zderzenia dwóch samochodów osobowych i ciężarówki poszkodowanych zostało dwoje dzieci, które przetransportowano do szpitala na profilaktyczne badania. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek po godzinie 10.00. Zdarzenie relacjonuje aspirant sztabowy Tomasz Sitek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wołominie:

„Zgłoszenie dostaliśmy o godz. 10.25. Zderzyły się dwa samochody osobowe i ciężarówka. Policjanci wstępnie ustalili, że przyczyną kolizji mogło być nieprawidłowe wyprzedzanie przez kierującego samochodem osobowym”.

Na miejsce przyjechały trzy zastępy straży pożarnej, które zabezpieczały teren na czas lądowania śmigłowca. Kontynuuje Rzecznik KPP w Wołominie:

„Śmigłowiec odleciał pusty. Karetką na badania profilaktyczne pojechało dwoje dzieci. W tej chwili jedna nitka w kierunku Warszawy jest otwarta, dwie pozostają zamknięte. Na miejscu pracują jeszcze policjanci”.

Według policyjnych statystyk warszawski odcinek trasy S8 nie należy do najbezpieczniejszych. Uwzględniając dane za rok 2019 średnio dochodzi tu do ponad pięciu kolizji dziennie, co czyni ją jedną z najniebezpieczniejszych dróg w Polsce.

Z powodu wypadku do godz. 13 panowały utrudnienia na drodze.

Dodaj komentarz

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Popularne wpisy: