Wiadomości

Ambitne plany Skody. Trzy nowe modele elektryczne oraz ekspansja marki na rynki pozaeuropejskie

Skoda ma bardzo ambitne plany co wyjawił podczas ostatniej konferencji w Pradze Thomas Schafer. Firma planuje do 2030 r. znaleźć się w piątce najchętniej kupowanych samochodów. W realizacji tego celu mają pomóc m.in. trzy nowe elektryczne modele Skody. Producent jednak nie zamierza całkowicie porzucać produkcji spalinowych jednostek.

Skoda planuje do 2030 r. znaleźć się w Top 5 w liczbie sprzedanych samochodów w Europie. W związku z tym czeski producent ma zamiar rozbudować gamę aut w segmencie elektrycznym. Thomas Schafer, prezes zarządu Skoda Auto zapowiedział już premiery trzech nowych modeli zasilanych prądem.

Skoda zamierza znaczyć coraz więcej na europejskim rynku motoryzacyjnym. Aby ten cel zrealizować marka ta zamierza wypuścić niebawem trzy nowe auta, które będą całkowicie elektryczne. Potwierdził to Thomas Schafer podczas międzynarodowej konferencji w Pradze. Prezes zarządu Skoda Auto zdradził, że pojazdy mają być tańsze i mniejsze niż Enyaq. Ponadto nie wykluczył też, że w przyszłości pojawi się Skoda Octavia z napędem w 100% elektrycznym. Powyższe plany mają pomóc Skodzie w znalezieniu się w czołowej piątce najlepiej sprzedających producentów samochodów. Wszystkie działania mają zostać zrealizowane w ramach „NEXT LEVEL SKODA STRATEGY 2030”.

Skoda zadba o środowisko, ale nie zrezygnuje z jednostek spalinowych

Ponadto projekt Skody zakłada zmniejszenie emisji szkodliwych substancji aż o 50% w porównaniu z 2020 r. Mimo tak radykalnych zmian firma nie ma zamiaru całkowicie wycofywać się z produkcji samochodów z napędem spalinowym. Dowodem na to ma być gama silników nowej Fabii oraz odmłodzonego SUV-a Kodiaq. W obu przypadkach pojazdy będą wyposażone w jednostki benzynowe i wysokoprężne, jednak motory będą dopracowane pod kątem wydajności i czystości spalin.

Skoda chce również być bardziej globalną marką dlatego marka nie skupia się wyłącznie na kontynencie europejskim. Czeski producent dąży do większych udziałów w Indiach, Rosji i Afryce Północnej tak by osiągnąć sprzedaż na poziomie 1,5 mln aut rocznie. Ambitne plany przedsiębiorstwa dotyczą także cyfryzacji. Skoda zakłada, że od 2025 r. jeden na pięć modeli będzie sprzedawanych przez internet.

Dodaj komentarz

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Popularne wpisy: