Wiadomości

Tragiczny początek wakacji na polskich drogach. 67 osób zginęło, 906 zostało rannych

Początek wakacji nie należy do najbezpieczniejszych na polskich drogach. Tylko w ostatni weekend zginęło 18 osób, a od 25 czerwca w wyniku incydentów drogowych śmierć poniosło 67 osób, zaś 906 zostało rannych. Standardowo już policja zatrzymała też wielu nietrzeźwych kierowców.

Ostatni weekend okazał się tragiczny na polskich drogach. Od piątku do niedzieli zginęło łącznie 18 osób, a prawie 300 zostało rannych. Główną przyczyną wypadków jest: duże natężenie ruchu, brawura oraz prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu. Tylko przez trzy dni policja zatrzymała 893 nietrzeźwych kierowców.

„Od piątku do niedzieli w wypadkach drogowych zginęło 18 osób, a 298 zostało rannych” – poinformował w poniedziałek kom. Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Od piątku do niedzieli zanotowano 239 wypadków drogowych. Szczególnie fatalna była sobota, kiedy to doszło do 96 incydentów. Zmarło 8 osób, natomiast 129 zostało rannych. Dużym echem odbił się wypadek w Stalowej Woli (woj. podkarpackie). 37-letni kierowca Audi S7 zderzył się czołowo z Audi A4, w którym przebywały trzy osoby: 37-letnia kobieta, 39-letni mężczyzna i ich dziecko – 2,5 roczny chłopiec. Na miejscu zginęli rodzice chłopca. Sprawca wypadku trafił do szpitala. W wydychanym powietrzu miał 1,6 promila alkoholu.

Bilans fatalny, jednak lepszy niż w zeszłym roku

To kolejny przerażający weekend na polskich drogach. Tydzień wcześniej było niewiele lepiej, ponieważ zginęło 12 osób, a 266 zostało rannych. Łącznie według danych przedstawionych przez kom. Opasa, od początku wakacji doszło do 775 wypadków, w tym 59 ze skutkiem śmiertelnym. Zginęło 67 osób, 906 osób zostało rannych. Co prawda w porównaniu z poprzednim rokiem bilans wypada lepiej, lecz mimo tego wypadków jest o wiele za dużo.

W związku z tym KGP na swojej stronie internetowej opublikowała interaktywną mapę Polski, która ma uczulić kierowców na skalę problemu:

„Należy mieć na uwadze, że za każdym punktem zaznaczonym na tej mapie, kryje się ludzka tragedia. Każde, nawet z pozoru błahe zignorowanie przepisów, brawura, zlekceważenie senności czy zmęczenia mogą być przyczyną tragedii na drodze” – zaznaczyła KGP.

Dodaj komentarz

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Popularne wpisy: