Wiadomości

Rząd zapowiada ostrzejsze kary dla kierowców. Ministerstwo Infrastruktury ma gotowy projekt ustawy, Mateusz Morawiecki mówi o alimentach dla poszkodowanych rodzin

Rząd wypowiada wojnę pijanym kierowcom. Potencjalnych zabójców mają odstraszyć bardziej surowe kary, które przewiduje Ministerstwo Infrastruktury. Do całej sprawy odniósł się również premier Mateusz Morawiecki. Zdecydowane działania są rezultatem tragicznego wypadku, do którego doszło w Stalowej Woli.

Ministerstwo Infrastruktury jeszcze w tym tygodniu zamierza złożyć projekt ustawy do Sejmu, na mocy której sposób nakładania mandatów z fotoradarów ulegnie zmianie. To z kolei przełoży się na wyższe kwoty kar za radykalne wykroczenia drogowe. Plany ministerstwa potwierdza wiceminister resortu – Rafał Weber.

W miniony wtorek sejmowa komisja infrastruktury rozpatrzyła rządowy dokument, który zawierał stan bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz działania realizowane w tym zakresie w 2020 roku. O planach Ministerstwa Infrastruktury mówi wiceminister resortu Rafał Weber:

„Jeszcze w tym tygodniu Ministerstwo Infrastruktury złoży do zespołu, który zajmuje się rządową legislacją, projekt ustawy, który będzie zmieniał nie tylko sposób nakładania mandatów z fotoradarów, ale będzie też otwierał ścieżkę do tego, żeby za radykalne wykroczenia drogowe móc zmienić wysokość mandatów drogowych”.

Morawiecki: „Chcemy zwiększyć zdecydowanie karę”

Przyspieszone działania rządu są spowodowane wypadkiem, który miał miejsce w ostatnią sobotę w Stalowej Woli. W wypadku pijany kierowca Audi S7 zderzył się czołowo z innym samochodem osobowym, w którym zasiadali rodzice trójki dzieci. W wyniku poniesionych ran małżeństwo zmarło. Sprawcy grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Walkę z pijanymi i brawurowo jeżdżącymi kierowcami zapowiedział również Premier Mateusz Morawiecki. Prezes Rady Ministrów podczas wtorkowej konferencji zakomunikował:

„Przystąpimy szybko do prac legislacyjnych, które będą określały odpowiedzialność prowadzących pod wpływem alkoholu. To nie tylko odpowiedzialność karna, ale i płacenie alimentów osobom z rodziny, które pozostały przy życiu, osobom poszkodowanym. Chcemy zwiększyć zdecydowanie karę”.

Dodaj komentarz

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Popularne wpisy: