Wiadomości

Alfa Romeo zmienia szyld? Alfa e-Romeo już od 2024 roku?

Podczas wczorajszej konferencji prasowej koncernu Stellantis, olbrzymie kontrowersje wywołał slajd Alfy Romeo. Wiele osób zgodnie stwierdziło, że widniejący napis Alfa e-Romeo, to nowa nazwa włoskiego producenta. Okazało się jednak, że to tylko slogan nawiązujący do premiery pierwszego elektrycznego pojazdu marki z Turynu.

W czwartek 8 lipca w Amsterdamie miała miejsce konferencja prasowa Stellantis. Wydarzenie o nazwie EV Day dotyczyło elektryfikacji 14 marek należących do koncernu. Dużą konsternację wywołał jeden ze slajdów Alfa Romeo. Komunikat mówił, że legendarny włoski producent zmieni swoją nazwę w 2024 r. Sprawę jednak szybko wyjaśniono.

Alfa Romeo ma nowe logo? Nie, to tylko slogan

Wczoraj w stolicy Holandii odbyła się konferencja EV Day, która poruszała kwestię elektryfikacji marek wchodzących w skład koncernu Stellantis. Duże poruszenie wywołała informacja prasowa Alfy Romeo, a raczej Alfy e-Romeo, ponieważ taka informacja widniała na slajdzie. Wielu obserwatorów przeżyło szok, gdyż taka zmiana szyldu, nawet w dobie elektryfikacji jest czymś niespotykanym. Kontrowersyjny wpis został szybko doprecyzowany. Okazało się, że włoska marka nie zmienia szyldu, a nazwa e-Romeo była tylko sloganem. Hasło miało nawiązywać do pierwszego elektrycznego samochodu producenta z Turynu, który pojawi się w 2024 r.

Słabe wyniki Alfy Romeo. Turyński producent przegrywa nawet z Lancią

Kontrowersje są tym większe, gdyż legendarna marka przechodzi ewidentny kryzys. Mimo wyjątkowych maszyn, wyniki sprzedażowe są fatalne. Na tym polu Alfa Romeo przegrywa na rynku europejskim nawet z Lancią, która oferuje jeden model i sprzedaje go głównie we Włoszech.

Od 1910 r. Alfa Romeo miała osiem różnych logotypów, a ostatnia zmiana nastąpiła w 2015 r. Wiele jednak wskazuje na to, że aktualny emblemat nie utrzyma się długo i zmiana filozofii firmy sprawi, że design logo prędzej niż później ulegnie zmianie.

Dodaj komentarz

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Popularne wpisy: