Wiadomości

Dobre wyniki sprzedażowe jednośladów w pierwszym półroczu 2021 roku. Wzrost na poziomie 8% w porównaniu z ubiegłym rokiem

Od 1 stycznia do 30 czerwca br. liczba rejestracji nowych jednośladów wzrosła o 8% w porównaniu z pierwszym półroczem 2020 r. W sektorze motocykli prym wiedzie Honda, natomiast najchętniej wybieraną marką wśród motorowerów jest Romet. Łącznie na polskich drogach przybyło ponad 59 tys. maszyn.

Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego przedstawił dane dotyczące rejestracji motocykli i motorowerów obejmujące pierwsze półrocze 2021 roku. Sprzedaż jednośladów w czerwcu nieco spadła, aczkolwiek przez pierwsze sześć miesięcy 2021 r. zakupiono ponad 59 tys. maszyn co można uznać za całkiem dobry wynik.

Czerwcowe wyniki sprzedażowe nie napawały optymizmem, gdyż zarejestrowano 13 247 jednośladów, co stanowi spadek o 9,9% w porównaniu z analogicznym miesiącem 2020 r. Uwzględniając jednak okres styczeń-czerwiec 2021 r. dane przedstawiają się lepiej, ponieważ przez pierwsze pół roku przybyło w Polsce 59 284 nowych motocykli i motorowerów. Tutaj mamy już do czynienia ze wzrostem na poziomie 8% w zestawieniu z pierwszym półroczem poprzedniego roku.

Honda przed BMW w rankingu najchętniej kupowanych marek motocykli

W przypadku nowych motocykli, klienci najchętniej wybierali Hondę. Od 1 stycznia do 30 czerwca br. zarejestrowano 2089 maszyn tej marki, co dało Japończykom udział w rynku na poziomie 17,06%. Na drugim miejscu uplasowało się BMW z wynikiem 1623 sztuk, natomiast podium zamyka Yamaha z 1358 nowych użytkowników. Godnym uwagi jest coraz większa popularność motocykli marki Benelli. Włoski producent może się pochwalić liczbą 524 rejestracji, co w porównaniu z rokiem ubiegłym daje wzrost aż o 54,1%.

Tak dobrych rezultatów nie notuje sektor motorowerowy. W sumie liczba rejestracji spadła o 20,1% co z kolei przekłada się na 5900 nowych egzemplarzy w pierwszych sześciu miesiącach 2021 r. Tutaj prym wiedzie Romet, który wyprzedził Junaka i Bartona.

Dodaj komentarz

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Popularne wpisy: