Wiadomości

Tesla planuje udostępnić stacje ładowania innym producentom aut. Ma to nastąpić jeszcze w tym roku

Tesla zamierza jeszcze w tym roku udostępnić swoje punkty ładowania dla innych producentów aut. Pierwsze kroki zostały w tym kierunku poczynione w Norwegii. Plany amerykańskiej marki potwierdził Elon Musk.

Elon Musk, we wtorek 20 lipca ogłosił, że Tesla jeszcze w tym roku udostępni swoje punkty ładowania również dla samochodów elektrycznych innych marek. Już w czerwcu wzmagały się głosy, że kierowcy innych aut będą mogli skorzystać z takiej opcji w Norwegii. Natychmiast pojawiły się przypuszczenia, które sugerowałyby, że takie rozwiązanie mogłoby zostać wprowadzone także w innych krajach.

Doniesienia zostały potwierdzone przez Elona Muska. Dyrektor generalny Tesli za pośrednictwem Twittera poinformował, że w planach jest udostępnienie ładowarek dla kierowców innych aut. Cały proces ma rozpocząć się jeszcze w tym roku.

Tesla w Polsce – ile jest stacji ładowania

Aktualnie na terenie naszego kraju znajduje się dziewięć stacji ładowania. Na każdej z nich można szybko ładować równocześnie kilka samochodów. Ładowarki Tesli zlokalizowane na Starym Kontynencie wyróżniają się złączem CCS. To oznacza, że gdy producent udostępni je dla innych pojazdów, będzie mogła z nich korzystać większość modeli obsługujących ładowanie prądem stałym.

Kierowcy Tesli mogą aktualnie liczyć na atrakcyjne stawki, czego nie mogą być pewni użytkownicy aut innych producentów. Nie wiadomo jeszcze jak będzie się kształtował cennik.

Dodaj komentarz

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Popularne wpisy: