Wiadomości

Lamborghini Countach powraca! Legendarny model zostanie reaktywowany niemal 50 lat od premiery

Lamborghini Countach powraca na rynek! Legendarny model z lat 70. i 80. XX wieku zostanie reaktywowany o czym oficjalnie poinformowała włoska marka. Nie wiadomo jeszcze kiedy nastąpi premiera, ale jedno jest pewne. Samochód będzie dostępny dla nielicznej grupy osób, bowiem wyprodukowanych zostanie zaledwie 112 egzemplarzy, a ceny mają rozpoczynać się od 14 mln zł.

Na razie wiele faktów nie jest ujawnionych. Uwzględniając jednak fakt, że model Aventador znajdujący się obecnie w gamie, zbliża się do końca produkcji możemy być pewni, że Countach zastąpi go w roli flagowego dzieła firmy z Sant’Agata Bolognese.

Lamborghini przedstawił spot reklamowy

Lamborghini Countach to ikona włoskiego producenta, która pozwoliła przetrwać trudniejszy okres jak bankructwo firmy w 1978 r. Supersamochód z uchylanymi do góry drzwiami oraz 4-litrowym, 24-zaworowym silnikiem V12 (375 KM) był obiektem westchnień wielu pokoleń, a plakaty z tą maszyną znajdowały się w wielu dziecięcych pokojach. Widać to zresztą na reklamie Lamborghini, gdzie nawiązuje się do marzeń chłopca z lat 70.

Lamborghini Countach dostępny zaledwie w 112 egzemplarzach

Aktualnie niewiele wiadomo na temat nowego Countacha. Obecnie można posiłkować się zdjęciem modelu znajdującego się pod czarną płachtą. Widać, że nadwozie będzie klinowate oraz podobnie jak w pierwotnej wersji zabraknie tylnego spojlera. Reszta informacji opiera się na domysłach. Auto być może będzie nazywało się Countach LP800–4. Cyfry mają symbolizować liczbę koni mechanicznych oraz napęd na obie osie. Niewykluczone, że pojazd będzie dysponował napędem hybrydowym.

Współczesne Lamborghini Countach będzie dostępne zaledwie dla garstki osób. Dzieło włoskiej marki ma być prawdopodobnie wyprodukowane w zaledwie 112 egzemplarzach. Nie zabraknie oczywiście najnowszych technologii, które znacznie wpłyną na cenę i zwiększą elitarność modelu. Najtańszy Countach ma kosztować 3 mln euro (ok. 13,7 mln zł). Szacowana kwota może być jednak znacznie wyższa, ponieważ producent zapewne zaoferuje sporo możliwości personalizacji.

Dodaj komentarz

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Popularne wpisy: