Wiadomości

S17 zablokowana. Ciężarówka przygniotła samochód osobowy. Trzy osoby są ranne

Na trasie S17 z Warszawy do Lublina doszło dzisiaj do wypadku, w którym udział wzięły dwa samochody ciężarowe i jeden osobowy. Przyczyną zdarzenia było pęknięcie opony w jednej z ciężarówek co sprawiło, że przewróciła się na bok i przygniotła osobówkę. Trzy osoby są ranne.

Incydent miał miejsce około godziny 12.00 w połowie drogi między Kołbielą a Garwolinem. Pas w kierunku Lublina jest zablokowany. Policja wyznacza objazdy.

S17 w kierunku Lublina zablokowana. Ruch do Warszawy odbywa się drogami technicznymi

Na odcinku drogi S17 ciężarówka przewróciła się na bok i przygniotła samochód osobowy. Obecnie trwa akcja ratunkowa. Wiadomo o trzech osobach poszkodowanych. Zdarzenie relacjonuje oficer prasowa komendanta powiatowego policji w Garwolinie mł. asp. Małgorzata Pychner:

„Wstępnie mogę powiedzieć, że w zdarzeniu brały udział dwa samochody ciężarowe i jeden osobowy. Prawdopodobnie ciężarówka przewróciła się na samochód osobowy, trwają czynności na miejscu zdarzenia. Pas w kierunku Lublina jest zablokowany, w kierunku Warszawy ruch kierowany jest na objazdy”.

Z kolei o okolicznościach zdarzenia mówi fotoreporter „Gazety Wyborczej” Dariusz Borowicz:

„W ciężarówce prawdopodobnie pękła opona. Samochód uderzył w drugie auto, a potem przebił barierę energochłonną i przewrócił się, przygniatając samochód osobowy”.

S17: Trzy osoby są ranne

Z informacji przekazanych przez st. kpt. Tomasza Biernackiego, oficera prasowego komendanta straży pożarnej w Garwolinie wynika, że w wypadku ranne zostały trzy osoby – kierowca ciężarówki i dwie osoby podróżujące samochodem osobowym:

„Przy użyciu narzędzi hydraulicznych strażacy musieli wykonać dostęp do osób w samochodzie osobowym. Ranne osoby miały zachowane czynności życiowe, zostały przekazane zespołom ratownictwa medycznego. Zostały przetransportowane do szpitala, jedna z osób została przetransportowana śmigłowcem” – dodaje Biernacki.

Trwa akcja ratunkowa. Na miejscu znajduje się aktualnie kilka zastępów straży pożarnej oraz śmigłowiec LPR. Według GDDKiA, utrudnienia mogą potrwać około czterech godzin.

Dodaj komentarz

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Popularne wpisy: