Wiadomości

Protest rolników Agorunii. Droga krajowa nr 15 nie będzie przejezdna przez najbliższą dobę

Dzisiaj po godzinie 8.00 rozpoczął się protest rolników Agrounii. Z tego powodu zablokowana jest droga krajowa nr 15 między między Sampławą a Lubawą (woj. warmińsko-mazurskie). Organizatorzy przyjechali na miejsce traktorami, które mają zablokować ten odcinek.

Uczestnicy zapowiedzieli całodobowy strajk, który ma potrwać do środowego poranka. Trasa ma być zabarykadowana przez 100 traktorów.

Protest rolników Agrounii. Policja kieruje kierowców na drogę krajową nr 16

Dzisiaj (tj. 17 sierpnia) po godzinie 8.00 rolnicy Agrounii rozpoczęli protest. Uczestnicy zablokowali DK 15 przy skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 536 w okolicach Sampławy tarasując ją traktorami. Utrudnienia mają potrwać całą dobę. Sprzeciw był deklarowany już wcześniej w urzędzie gminy w Lubawie, który powiadomił o planowanym zgromadzeniu zarządcę drogi. Zgodnie z uzyskanymi informacjami GDDKiA już w poniedziałek na Twitterze podała, że dk nr 15 na odcinku między Sampławą a Lubawą „zostanie zastawiona pojazdami rolniczymi z zachowaniem korytarza życia”, a protest ma trwać do środy do godz. 8.

W wyniku znacznych utrudnień, policja sugeruje kierowcom, którzy planowali pojechać dk 15, żeby na czas protestów skorzystali z odcinka dk 16 między Ostródą a woj. kujawsko-pomorskim.

Protest rolników Agrounii: Dlaczego hodowcy się buntują?

Lista postulatów jest coraz większa. Rolnicy twierdzą, że cierpią przez pandemię koronawirusa, a tragiczna sytuacja ich branży pogłębiają problemy hodowców trzody chlewnej związane z ASF. Uczestnicy sprzeciwiają się także dominacji marketów, nadmiernemu przywozowi mięsa zza granicy i cenom na skupach. Jak sami zainteresowani twierdzą ich celem jest obrona krajowej produkcji żywności i domagają się rozpoczęcia rozmów z rządem.

Dodaj komentarz

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Popularne wpisy: