Wiadomości

Gdynia: Ulica Chwaszczyńska zamknięta do poniedziałku

Gdynia. Ulica Chwaszczyńska od piątku (tj. 20 sierpnia) od godziny 20.00 do poniedziałku (tj. 23 sierpnia) do godziny 6.00 zostanie zamknięta. Powodem są prace drogowe związane z wyburzeniem wiaduktu na obwodnicy. W jego miejsce powstaną nowe i szersze obiekty, mieszczące po trzy pasy w każdym kierunku.

Tzw. Trasa Kaszubska wchodzi w kolejną fazę realizacji. Tym razem drogowcy zajmą się rozbudową węzła Wielki Kack.

Gdynia Chwaszczyńska: Zamknięcie odcinka jest konieczne

Kilkudniowe zamknięcie trasy jest konieczne, ponieważ w tym czasie dojdzie do rozbiórki dotychczasowego wiaduktu na obwodnicy. Informuje o tym Andrzej Szyler, naczelnik wydziału ds. zarządzania kryzysowego i bezpieczeństwa gdańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad:

„W związku z koniecznością rozbiórki istniejącego obiektu WD-102 na węźle Gdynia Wielki Kack w ciągu obwodnicy Trójmiasta zachodzi konieczność zamknięcia ul. Chwaszczyńskiej w obszarze prowadzonych prac przy budowie drogi ekspresowej S6. Stare wiadukty trzeba rozebrać, by na ich miejscu wybudować nowe, szersze, mieszczące po trzy pasy ruchu w każdym kierunku wraz z pasem awaryjnego postoju”.

Gdynia Chwaszczyńska: Wprowadzono objazdy

Prace rozpoczną się w piątek od godz. 20.00. Utrudnienia potrwają do poniedziałkowego poranka. Z tego powodu na odcinku wprowadzono szereg zmian w ruchu drogowym. W ten weekend obowiązują objazdy odpowiednio dla relacji:

a) z kierunku centrum Gdyni i Sopotu:

dojazd do Kościerzyny i Chwaszczyna (DK20) przez ulicę Nowowiczlińską i ul. Rdestową;

dojazd do Obwodnicy kierunek Gdańsk, Łódź przez ulicę Nowowiczlińską, zjazd w kierunku Szczecina, z zawróceniem na węźle Chwarzno;

b) z kierunku Kościerzyny i Chwaszczyna oraz ulicy Krzemowej:

dojazd do centrum i Sopotu przez ulice Rdestową i Nowowiczlińską;

c) z kierunku Szczecina:

dojazd do centrum i Sopotu przez ulice Rdestową i Nowowiczlińską;

d) z kierunku Gdańska i Łodzi:

  • dojazd do Kościerzyny i Chwaszczyna (DK20) objazd w kierunku Szczecina, z zawróceniem na węźle Chwarzno.

Ponadto drogowcy podają, że na skrzyżowaniu ulic Chwaszczyńskiej i Nowowiczlińskiej sygnalizacja świetlna będzie pracować w trybie awaryjnym. W przypadku tworzenia się zatorów na trasie objazdu ruchem pokierują ręcznie pracownicy wykonawcy

Dodaj komentarz

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Popularne wpisy: