Wiadomości

Cierpice: Ciało pozostawało w aucie dzień po wypadku. Zwłoki odnaleziono dopiero na policyjnym parkingu

Cierpice. Ciało w aucie leżało całą dobę od momentu wypadku, do którego doszło w poniedziałek (tj. 23 sierpnia) w Cierpicach w województwie kujawsko-pomorskim. To właśnie tam doszło do zderzenia busa z samochodem ciężarowym.

Zarówno policja, jak i prokurator, strażacy czy ratownicy medyczni nie zauważyli jeszcze jednego ciała. Zwłoki znajdowały się w bagażowej części zniszczonego busa, gdy pojazd trafił na policyjny parking.

Cierpice: Ciało w aucie odnaleziono na policyjnym parkingu

Sprawę wyjaśnia prokuratura. Obecnie policja wszczęła postępowanie dyscyplinarne wobec pięciu funkcjonariuszy. Wypadek miał miejsce w miniony poniedziałek w godzinach porannych. Na 297. km dk nr 10 doszło do zderzenia busa, ciężarówki i auta osobowego na trasie pomiędzy węzłami Toruń Zachód i Bydgoszcz Południe. W wyniku poniesionych obrażeń zmarł kierowca busa. Teraz okazuje się, że w części ładunkowej wspomnianego busa podróżowała jeszcze jedna osoba. Jej zwłoki odnaleziono dopiero gdy samochód znalazł się na policyjnym parkingu.

Cierpicie: Ciało w aucie. Jak mogło dojść do takiego przeoczenia

Jak mogło dojść do takiego zaniedbania? Według informacji przekazanych przez PAP osoby podróżujące busem zgodnie twierdziły, że nikt więcej nie przebywa w pojeździe dlatego żaden funkcjonariusz nie przeprowadzał dalszych poszukiwań. Pracownicy odpowiedzialni za to uchybienie ponieśli już konsekwencje o czym mówi mł. insp. Monika Chlebicz, rzecznik prasowa kujawsko-pomorskiej policji:

„Pięciu funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu, w tym zastępca naczelnika, zostało zawieszonych w czynnościach służbowych. Wobec nich zostało wszczęte postępowanie dyscyplinarne. Będzie ono prowadzone przez Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy”.

Sami zainteresowani tłumaczą, że przewożone w oplu materiały budowalne i narzędzia „skotłowały się” przez co ciało stało się niewidoczne. Wiele jednak wskazuje na to, że tylna część samochodu nie została nawet otwarta po wypadku.

Dodaj komentarz

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Popularne wpisy: