Wiadomości

Opole: Utrudnienia na ulicy Katowickiej. Ruch powróci do normy, jednak drogowcy pozostaną

Opole ulica Katowicka. Drogowcy kończą pierwszy etap remontu pomiędzy skrzyżowaniami z ulicami Ozimską i Orląt Lwowskich. Utrudnienia mają potrwać do jutra 7 września. To jednak nie koniec kłopotów dla kierowców w tym rejonie, gdyż po drugiej stronie skrzyżowania, na odcinku od Ozimskiej w stronę Kościuszki zaczną się prace nad budową ścieżki rowerowej i chodnika.

Na terenie Ozimska-Kościuszki powstanie także nowa nawierzchnia jezdni. Prace modernizacyjne będą kosztować blisko 2,5 mln zł.

Opole: Utrudnienia na ulicy Katowickiej. Odcinek Ozimska–Kościuszki będzie remontowany

Prace na odcinku Katowickiej od skrzyżowania z Orląt Lwowskich do Ozimskiej trwają od początku wakacji. Jutro, po kilku tygodniach utrudnień ruch w obu kierunkach w tym miejscu ma powrócić do normy. To jednak nie oznacza, że drogowcy zakończyli swoje działania. Tym razem komplikacje będą obowiązywać na dalszym odcinku ulicy Katowickiej, od ul. Ozimskiej w stronę ulicy Kościuszki. Utrudnienia mają potrwać dwa miesiące. Zmiany wyjaśnia Adam Leszczyński z Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu:

„Tego samego dnia wykonawca przenosi się na ten drugi odcinek, czyli między Ozimską a ulicą Kościuszki. Tam będzie pracował według tych samych zasad co na tym obecnym odcinku. Znowu nie będzie możliwości wjazdu z ulicy Ozimskiej w ulicę Katowicką, możliwy będzie tylko wyjazd we wszystkich kierunkach z Katowickiej: na wprost, w stronę szpitala, w lewo lub w prawo w Ozimską”.

Opole: Utrudnienia na ulicy Katowickiej obejmą również pieszych

Łatwo nie będą mieli także piesi. Przyczyną jest budowa nowych chodników oraz instalacja oświetlenia. W tym rejonie ma powstać także ścieżka rowerowa, która połączy odcinek powstały od ul. Orląt Lwowskich do ul. Kościuszki.

Wartość całego przedsięwzięcia wyceniania jest na 2,4 mln zł.

Dodaj komentarz

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Popularne wpisy: