Wiadomości

Pierre Gasly i Yuki Tsunoda będą reprezentować AlphaTauri w sezonie 2022

Pierre Gasly i Yuki Tsunoda pozostaną kierowcami zespołu AlphaTauri w sezonie 2022. Włoski team potwierdził swoją decyzję dzisiaj (tj. 7 września). Obaj kierowcy będą reprezentantami stajni z Faenzy drugi rok z rzędu.

Dla Gasly’ego będzie to czwarty pełen sezon starów dla ekipy AlphaTauri. Japończyk z kolei jest tegorocznym debiutantem w Formule 1.

Pierre Gasly i Yuki Tsunoda optymistycznie nastawieni po decyzji AlphaTauri

Francuski kierowca jest reprezentantem AlphaTauri od czasów, kiedy stajnia ta nazywała się Scuderia Toro Rosso. Najlepszym wynikiem Gasly’ego jest zwycięstwo w zeszłorocznym wyścigu o Grand Prix Włoch na torze Monza. Oto co powiedział po oficjalnej deklaracji zespołu:

„Bardzo się cieszę, że mogę kontynuować współpracę ze Scuderia AlphaTauri w kolejnym sezonie, zwłaszcza, że dostrzegam jak wielkie postępy uczyniliśmy od 2017 roku. Widząc wyniki, które pokazaliśmy do tej pory w tym sezonie, myślę, że jest wiele wspaniałych rzeczy do osiągnięcia zarówno teraz jak i w przyszłym roku, szczególnie w związku z nadchodzącymi zmianami. Jestem bardzo podekscytowany tym, co możemy osiągnąć w nowej erze F1 i chcę kontynuować pracę z zespołem najlepiej jak potrafię, by uplasować nas jak najwyżej w tabeli konstruktorów. Ten rok był jak dotąd bardzo udany i naprawdę wierzę, że możemy dobrze współpracować, aby osiągnąć jeszcze lepsze wyniki w 2022 roku”.

W podobnym tonie wypowiedział się też jego zespołowy partner – Yuki Tsunoda:

„Bardzo się cieszę, że zostanę w Scuderia AlphaTauri na drugi sezon. To niesamowita okazja i jestem bardzo wdzięczny zespołowi oraz doktorowi Marko za umożliwienie mi dalszego rozwoju w Formule 1. Mam bardzo dobre relacje z Pierre’em, wiele się od niego nauczyłem już w tym roku i jego doświadczenie pomogło mi w rozwijaniu moich własnych umiejętności. Wspaniale będzie kontynuować z nim moją podróż w F1. Po niedawnej przeprowadzce do Faenzy czuję się bardzo dobrze w zespole i nie mogę się doczekać nadchodzącego sezonu”.

Pierre Gasly i Yuki Tsunoda walczą o wyższą pozycję w tabeli konstruktorów

Aktualnie 25-latek z dorobkiem 66 punktów znajduje się ósmym miejscu w klasyfikacji kierowców. Yuki Tsunoda zaś uzbierał do tej pory 18 oczek co przekłada się na szóstą lokatę wśród konstruktorów. Stajnia z Faenzy walczy o piątą pozycję z zespołem Alpine. Obecna strata do francuskiej ekipy wynosi zaledwie sześć punktów.

Dodaj komentarz

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Popularne wpisy: