Wiadomości

Autostrada A2. Zderzenie trzech ciężarówek z samochodem osobowym. Jedna osoba nie żyje

Autostrada A2. Dzisiaj (tj. 8 września) na 157. kilometrze trasy, między węzłami Komorniki a Poznań Zachód doszło do wypadku z udziałem trzech pojazdów ciężarowych oraz samochodu osobowego. W wyniku odniesionych ran śmierć poniósł kierowca Hyundaia. Według nieoficjalnych informacji kierowcy ciężarówek nie wyhamowali przed korkiem miażdżąc w ten sposób znajdującą się pomiędzy nimi osobówkę.

Na miejscu panują spore utrudnienia, które mogą potrwać kilka godzin. Zablokowany jest jeden pas w kierunku Świecka.

Autostrada A2: Wypadek z udziałem czterech pojazdów. Zginęła jedna osoba

Służby powiadomienie o wypadku otrzymały o godzinie 10.06. Początkowo mówiło się o zderzeniu samochodu osobowego z dwoma ciężarówkami. Na miejscu okazało się jednak, że pojazdów uczestniczących w zdarzeniu było więcej:

„Na 157 km autostrady A2 doszło do wypadku dwóch ciężarówek i samochodu osobowego. Ze wstępnych informacji wynika, że samochód znajduje się między ciężarówkami. Na miejscu osiem zastępów straży pożarnej” – powiedział oficer dyżurny wielkopolskich strażaków, który niedługo później potwierdził ofiarę śmiertelną:

„Doszło do zderzenia, nie dwóch, ale trzech samochodów ciężarowych. Kierowcy osobówki, który podróżował sam i był zakleszczony nie udało się uratować. Obecnie trwa uwalnianie zakleszczonego kierowcy jednej z ciężarówek”.

Jak się później okazało uwięziony w kabinie jednej z ciężarówek kierowca został uwolniony. Obecnie znajduje się pod opieką lekarzy.

Autostrada A2. Trwają spore utrudnienia

Z informacji podanych przez Autostradę Wielkopolską, zablokowany jest prawy i środkowy pas autostrady. Utrudnienia potrwają kilka godzin.

Dodaj komentarz

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Popularne wpisy: