Wiadomości

Grand Prix na żużlu: Bartosz Zmarzlik vs Artiom Łaguta. W sobotę kolejna część batalii o mistrzostwo świata na torze w Vojens

Grand Prix na żużlu. Bartosz Zmarzlik i Artiom Łaguta w najbliższą sobotę (tj. 11 września) na torze w Vojens będą rywalizować o indywidualne mistrzostwo świata. Obecnie liderem cyklu Speedway GP jest Polak, który do tej pory zgromadził 139 punktów. Zaledwie oczko mniej ma Rosjanin. Reszta stawki nie liczy się już w walce o najwyższy laur.

Za plecami tego duetu Fredrik Lindgren powalczy z Emilem Sajfutdinowem o trzecie miejsce w tabeli SGP. Piąty w klasyfikacji jest Maciej Janowski. Start jutrzejszych zawodów zaplanowano na godzinę 19.00.

Grand Prix na żużlu: Zmarzlik i Łaguta dominują w tegorocznym cyklu

Polak i Rosjanin zdecydowanie dystansują resztę stawki. Obydwaj żużlowcy w tym sezonie tylko po dwa razy nie znaleźli się na podium Grand Prix. Zmarzlikowi nie udały się obie rundy w Pradze, natomiast Łaguty na pudle zabrakło jedynie podczas zawodów w Pradze i Lublinie. W sumie duet Zmarzlik – Łaguta zdominował cykl zwyciężając w sumie siedem z dotychczasowych ośmiu rund. Jedynie Maciej Janowski potrafił zapobiec całkowitej hegemonii będąc najlepszy na inauguracyjnych zawodach na praskiej Markecie. Nic dziwnego zatem, że tylko oni liczą się w walce o końcowy triumf. Regularność w speedwayu jest bardzo ważna, szczególnie przy obecnej punktacji.

Grand Prix na żużlu: Zmarzlik i Łaguta znają smak zwycięstwa w Vojens

Zarówno Zmarzlik jak i Łaguta zwyciężali na torze zlokalizowanym w gminie Haderslev. 26-latek był tam najlepszy dwa lata temu. Wiktoria ta była o tyle ważna, gdyż został odniesiona na domowym torze Leona Madsena, z którym wówczas walczył o swoje pierwsze mistrzostwo świata. 30-latek także zna smak zwycięstwa w Vojens, aczkolwiek w przeciwieństwie do Zmarzlika, wygrana ta nie została odniesiona w ramach cyklu Speedway GP, a SGP Challange.

Jak będzie tym razem? Trzymamy kciuki za naszego reprezentanta, choć rywalizacja będzie niebywale zacięta. My mamy nadzieję, że jutrzejsze zawody dostarczą nam tylu emocji i przyniesie podobny rezultat, tak jak to ma miejsce na poniższym nagraniu.

Dodaj komentarz

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Popularne wpisy: