Wiadomości

Odcinkowy pomiar prędkości pojawi się na drodze ekspresowej S8

Odcinkowy pomiar prędkości do końca października pojawi się na warszawskiej drodze ekspresowej S8. System ma przyczynić się do mniejszej ilości stłuczek i wypadków, które zdarzają się nagminnie na tej trasie, przyczyniając się do częstych utrudnień drogowych.

Pomiary będą prowadzone na odcinku między węzłem Łabiszyńska a węzłem Piłsudskiego. Koszt inwestycji wynosi niemal 4 mln zł.

Odcinkowy pomiar prędkości. Niżniak: „Prace są na ukończeniu”

Już w kwietniu br. Główny Inspektorat Transportu Drogowego poinformował, że z powodu częstych wypadków na trasie S8, konieczne jest wprowadzenie stałej kontroli prędkości. Monika Niżniak, rzeczniczka GITD w rozmowie z „Radiem dla Ciebie” zapowiedziała zakończenie realizacji prac, które mają nastąpić już w następnym miesiącu:

„Prace są na ukończeniu. W tym momencie wykonawca prowadzi z zarządcą drogi, a więc Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad ustalenia dotyczące projektów energetycznych, natomiast realizacja tych głównych prac związanych z montażem już samych elementów urządzeń Odcinkowych Pomiarów Prędkości ma nastąpić na przełomie września i października”.

Odcinkowy pomiar prędkości zostanie uruchomiony w następujących miejscach:

  • Węzeł Łabiszyńska – Węzeł Piłsudskiego (Marki) ok. 12 km;
  • Węzeł Konotopa – Węzeł Bemowo (ul. Lazurowa) ok. 5 km;

Odcinkowy pomiar prędkości na razie nie dla trasy S2

W chwili otwarcia trasy S2 obecne będą jedynie fotoradary, aczkolwiek i to nie jest pewne, bowiem nie wiadomo czy urządzania zostaną zainstalowane na czas. Burmistrz Ursynowa docelowo zamierza wprowadzić tam także odcinkowy pomiar prędkości. Utrudnieniem są oczywiście finanse. Koszt takiego przedsięwzięcia szacuje się na 2 mln zł. System prawdopodobnie pojawi się jednak w tunelu Południowej Obwodnicy Warszawy.

Odcinkowy pomiar prędkości – co to jest

Odcinkowy pomiar prędkości to forma monitorowania poczynań kierowców na drogach. Cały system funkcjonuje na podstawie zainstalowanych kamer, które automatycznie określają czas wjazdu i wyjazdu z kontrolowanego odcinka drogi.

Dodaj komentarz

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Popularne wpisy: