Wiadomości

Sebastian Vettel i Lance Stroll kierowcami Aston Martina w sezonie 2022

Aston Martin potwierdził dzisiaj skład kierowców na sezon 2022 w Formule 1. Brytyjski team w przyszłym roku będą nadal reprezentować Sebastian Vettel i Lance Stroll. O ile dalsza obecność Kanadyjczyka w zespole z Silverstone była wiadoma, o tyle dużo spekulowano odnośnie przyszłości czterokrotnego mistrza świata.

Taka decyzja wyklucza kandydaturę Roberta Kubicy, który był łączony z posadą w ekipie należącej do Lawrence’a Strolla.

Sebastian Vettel nie może doczekać się przyszłego sezonu

Aston Martin długie negocjacje tłumaczy klauzulami zawartymi w kontrakcie Sebastiana Vettela. Ostatecznie zarówno Niemiec, jak i 22-letni Stroll pozostaną w ekipie z Silverstone. Perspektywa zmian technicznych, które zaczną obowiązywać od następnego roku sprawia, że czterokrotny mistrz świata jest entuzjastycznie nastawiony do rywalizacji w sezonie 2022:

„Naprawdę nie mogę się doczekać, aby zacząć ścigać się samochodami F1 nowej generacji. Wyglądają zupełnie inaczej, a nowe regulacje techniczne powinny sprawić, że nasze samochody będą mogły jeździć znacznie bliżej siebie, niż wcześniej” – powiedział Niemiec, który dodał:

„Bardziej ekscytujące ściganie będzie świetne zarówno dla kierowców, jak i dla fanów. Zmiany są tak duże, że każdy zespół będzie zaczynał od nowa, więc będzie to znakomita okazja dla Astona Martina. Wierzę w siłę naszego nowego, dojrzewającego zespołu i już teraz spoglądam w kierunku roku 2022”.

W podobnym tonie wypowiada się Lance Stroll, który przyznaje, że nie zadowolony z tegorocznych rezultatów:

„Nie osiągnęliśmy w tym sezonie tego, co zakładaliśmy, ale to tylko zwiększyło nasz zapał i głód sukcesu przed kolejnym sezonem. Teraz, z prestiżem i wsparciem Astona Martina i nowymi, wspaniałymi sponsorami i partnerami, które przyciągnęła tak prestiżowa marka, jesteśmy w dobrym położeniu, aby poprawić nasze osiągi w sezonie 2022”.

Vettel i Stroll pozostają w Aston Martinie. Robert Kubica może zapomnieć o kokpicie w brytyjskim zespole

Przedłużające się negocjacje podsycały plotki na temat rzekomego odejścia Sebastiana Vettela z F1. Wśród potencjalnych zastępców 34-latka wymieniało się m.in. Roberta Kubicę, o którym wspominał dziennikarz Roberto Chinchero. Polak w rozmowie z Eleven Sports studził jednak emocje. Dzisiaj już wiadomo, że obecny kierowca testowy Alfy Romeo nie przejdzie do Aston Martina.

Dodaj komentarz

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Popularne wpisy: