Wiadomości

Dni Transportu Publicznego 2021 już w najbliższy weekend w Warszawie

W Warszawie w dniach 18-19 września będą obchodzone Dni Transportu Publicznego. Przez dwa dni wszyscy chętni będą mogli zobaczyć zarówno najstarszy stołeczny autobus z lat 30. XX wieku czy najnowszy warszawski tramwaj o długości 33 metrów mogącego pomieścić 240 osób.

Zabytkowe maszyny będzie można zobaczyć na pętli przy pl. G. Narutowicza. Na wyjątkową prezentację zapraszają Tramwaje Warszawskie.

Dni Transportu Publicznego 2021: od zabytkowych maszyn po najnowszego Hyundaia

Osoby, które przybędą na miejsce będą mogły zobaczyć zabytkowe maszyny, których w dzisiejszych czasach próżno szukać na ulicach (poza Warszawskimi Liniami Turystycznymi latem). Nie zabraknie również współczesnych pojazdów na czele z tramwajem Hyundai, który mierzy 33 metry i może pomieścić 240 pasażerów. Na uwagę zasługuje jego cicha praca. Tramwaj emituje dźwięki o natężeniu 74 decybeli. Przewidziano również atrakcje dla dzieci, a swoją wiedzą będą się dzielić Pracownicy Zarządu Miejskiego. Ponadto będzie można także złożyć wniosek o wydanie lub przedłużenie Karty Ucznia, Warszawskiej Karty Miejskiej czy Karty Warszawiaka.

Dni Transportu Publicznego 2021: wyjątkowa wystawa na placu Defilad

Miejskie Zakłady Autobusowe i Komunikacja Miejska Łomianki zaprezentują autobusy o napędzie gazowym i elektrycznym. Aktualnie Warszawski Transport Publiczny ma do dyspozycji ok. 500 nisko bądź zeroemisyjnych autobusów. Jutro tj. 18 września na placu Defilad operatorzy autobusowi we współpracy z Klubem Miłośników Komunikacji Miejskiej przygotują wystawę pojazdów o alternatywnych źródłach napędu oraz zabytkowych. Dzień później natomiast Metro Warszawskie zaprasza na dzień otwarty na budowanej stacji C20 Kondratowicza, gdzie w godzinach 11.00 – 15.00 będzie można zobaczyć postępy prac. Nie pominięto najmłodszych, na których czeka masa niespodzianek.

Dni Transportu Publicznego są organizowane od 2002 r. w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

Dodaj komentarz

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Popularne wpisy: