Wiadomości

Dieselgate. KE wzywa Volkswagena do wypłaty odszkodowań. Pieniądze dostaną także Polacy?

Ciąg dalszy afery dieselgate. Volkswagen, który do tej pory stracił przez nią ponad 30 mld euro, ma zapłacić odszkodowania klientom także spoza Niemiec. Koncern wzywa do tego unijny komisarz ds. sprawiedliwości.

Didier Reynders podkreślił, że zapłacenie odszkodowań jest tu „kwestią wiarygodności”. W tej sprawie przesłał oficjalny list do szefa koncernu.

Dieselgate. KE: Odszkodowania mają dostać wszyscy

Cytowany przez agencję Reuters komisarz podkreślił, że mimo pojawienia się orzeczeń sądowych ukazujących niesprawiedliwe traktowanie klientów, koncern nie chce współpracować z organizacjami konsumenckimi i wypracować dogodnych rozwiązań. W liście skierowanym do szefa Volkswagena przypomniał, że klienci koncernu mieszkają także w innych krajach niż Niemcy.

Sama firma uważa, że te dobrowolne płatności na rzecz konsumentów, jeśli chodzi o kraje inne niż Niemcy, nie mają podstaw prawnych. Komisja Europejska przestrzega jednak koncern, że może to oznaczać całe lata sporów prawnych.

Dieselgate. W jakich krajach Volkswagen musi zapłacić klientom?

Piszące o sprawie „Deutsche Welle” przypomina, że niemiecki koncern zgodził się na wypłatę odszkodowań swoim klientom. Dotyczy to jednak tylko Niemiec. Łącznie ma to kosztować Volkswagena około 750 milionów euro.

W tej sprawie zapadły też wyroki w Holandii i Włoszech, gdzie klientom przyznano po ok. 3 tysiące euro odszkodowań.

Za: auto-swiat.pl, businessinsider.com.pl

Dodaj komentarz

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Popularne wpisy: