Wiadomości

Kraków: ul. Księcia Józefa remontowana. Utrudnienia potrwają do grudnia

Kraków. Dzisiaj (tj. 2 listopada) od godz. 8.00 na ul. Księcia Józefa rozpoczął się remont odcinka. Z tego też powodu dojdzie do zmiany w organizacji ruchu. Wprowadzony został ruch wahadłowy sterowany ręcznie. Jak podkreślają urzędnicy prace mają zostać przeprowadzane od poniedziałku do soboty w godzinach 6.00-22.00. Drogowcy do grudnia zajmą się m.in. sfrezowaniem nawierzchni.

Utrudnienia na tym odcinku będą tym większe, ponieważ obecnie prowadzone są także prace remontowe na ul. Królowej Jadwigi.

Kraków: ul. Księcia Józefa remontowana. Łączny koszt modernizacji przekracza 3 mln zł

Ulica Księcia Józefa łączy Bielany i Przegorzały z Salwatorem. To wojewódzka droga numer 780. Odcinek nie tylko zyska nową nawierzchnię, ale również dodatkowe oświetlenie, które zostanie rozmieszczone na przejściach dla pieszych:

Ulica Księcia Józefa zostanie odnowiona na odcinku od granic miasta do ul. Adolfa Szyszko-Bohusza. Drogowcy wymienią asfalt na całej tej długości. Dodatkowo wyremontowany zostanie fragment chodnika, 175 m, od Mirowskiej do Kruczej. W trakcie prac doświetlonych na tym ciągu zostanie 17 przejść dla pieszych dedykowanymi oprawami z szerokim rozsyłem światła

– zadeklarowali niedawno urzędnicy miejscy.

Prace pochłoną 3,1 mln zł i mają zakończyć się w grudniu. Zadanie realizowane będzie ze środków miejskich i rządowych.

Źródło: gazetakrakowska.pl

Dodaj komentarz

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Popularne wpisy: