Wiadomości

S8. Odcinkowy pomiar prędkości już działa. W sumie zainstalowano 30 kamer

23 listopada na trasie S8 uruchomiono odcinkowy pomiar prędkości. Łącznie na 14-kilometrowym odcinku drogi ekspresowej zainstalowano 30 kamer. Poczynania kierowców będą weryfikowane w dwóch rejonach: pomiędzy Łabiszyńską w Warszawie a Szpitalną w Markach oraz między węzłem Warszawa Zachód a miejscowością Blizne Łaszczyńskiego. Jak mówi rzeczniczka GDKKiA Małgorzata Tarnowska, umieszczone urządzenia mają na celu zdyscyplinowanie kierowców do przestrzegania przepisów ruchu drogowego.

Pomiary są prowadzone w obu kierunkach na wszystkich nitkach głównego ciągu trasy S8

– mówi rzeczniczka GITD Monika Niżniak.

S8. Odcinkowy pomiar prędkości: kierowcy będą poinformowani o kontroli

O szczegółach działania systemu mówi Monika Niżniak:

Kierowcy nie powinni być zaskoczeni kontrolami. O prowadzonych pomiarach informują ich odpowiednie znaki. Średnia prędkość kierowców jest określana automatycznie na podstawie czas wjazdu i wyjazdu pojazdu. Funkcjonalność systemu umożliwi przyporządkowanie do pojazdu, którym przekroczono prędkość szeregu danych, w tym między innymi miejsca, daty i czasu pomiaru, długości odcinka pomiarowego oraz maksymalnej dozwolonej prędkości. Zastosowane rozwiązania techniczne umożliwią rejestrację wysokiej jakości zdjęcia także w porze nocnej

– wyjaśniła rzeczniczka GITD.

Wszystkie wykonane fotografie będą przesłane online do systemu centralnego CANARD.

S8. Odcinkowy pomiar prędkości: jakie obowiązują limity

O wprowadzeniu odcinkowego pomiaru prędkości przypomniała również rzeczniczka warszawskiego oddziału GDDKiA Małgorzata Tarnowska:

Działa już odcinkowy pomiar prędkości na <<warszawskiej>> S8. Zgodnie ze stałą organizacją ruchu na tych odcinkach obowiązuje ograniczenie prędkości do 120 kilometrów na godzinę dla samochodów osobowych i do 80 kilometrów na godzinę dla ciężarowych

– podaje Tarnowska.

Zdaniem drogowców, zaletą odcinkowych pomiarów prędkości jest możliwość nakłonienia kierowców do ograniczenia prędkości na całej długości monitorowanego odcinka, co istotnie wpływa na poprawę poziomu bezpieczeństwa uczestników ruchu.

Koszt instalacji i uruchomienia urządzeń to niemal cztery miliony złotych.

Źródło: TVN Warszawa

Dodaj komentarz

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Popularne wpisy: