Wiadomości

Żużel. Grand Prix Polski na PGE Narodowym zagrożone. Czy zawody ponownie zostaną odwołane?

Żużel. Grand Prix Polski na Stadionie PGE Narodowy stoi pod dużym znakiem zapytania. Powodem jest pandemia koronawirusa, która przyczyniła się do przekształcenia obiektu w szpital tymczasowy. Na niekorzyść przemawia również duża liczba zakażeń na COVID-19, co może wydłużyć funkcjonowanie placówki tymczasowej na warszawskim stadionie, a w ostateczności uniemożliwienie organizacji zawodów zaplanowanych na maj 2022 r.

Ostatni raz żużlowe Grand Prix na Stadionie Narodowym odbyły się w maju 2019 r. Od tego czasu kilkukrotnie przekładano termin zawodów, jednak z powodu pandemii koronawirusa nie doszły one do skutku.

Żużel: Grand Prix Polski zagrożone? Szpital tymczasowy na PGE Narodowym do końca marca

Jeżeli piłkarska reprezentacja Polski upora się na wyjeździe z Rosją, wtedy finałowy mecz barażowy do mundialu w Katarze zagra na PGE Narodowym. Potencjalny pojedynek zaplanowano na marzec 2022 r., jednak Polski Związek Piłki Nożnej ma alternatywne lokalizacje, gdyby obiekt w Warszawie nie byłby na czas przystosowany. Czy Polski Związek Motorowy również jest przygotowany na taką ewentualność?

Na razie dostaliśmy informację, że Stadion Narodowy do końca marca powinien być zajęty na szpital tymczasowy. Czekamy na rozwój wydarzeń. W odróżnieniu do PZPN mamy półtoramiesięczny handicap czasowy. Nie mamy jednego stuprocentowego planu B. Rozglądamy się, na bieżąco przyglądając się rozwojowi sytuacji pandemicznej

– powiedział prezes PZM, Michał Sikora i dodaje:

Trudno mówić w tej chwili o konkretach. Różne scenariusze są brane pod uwagę

– zapowiedział Sikora.

Żużel. Grand Prix Polski na PGE Narodowym ponownie zostanie odwołane?

Nad żużlowym Grand Prix Polski na PGE Narodowym wisi prawdziwe fatum. Ostatni raz zawody na warszawskiej arenie odbyły się 18 maja 2019 r. Na kolejną edycję zaplanowaną na 16 maja 2020 r. wszystkie bilety zostały wyprzedane bardzo szybko. Niestety impreza nie doszła do skutku z powodu pandemii koronawirusa. Kilkukrotnie przekładano termin zawodów. Najpierw na sierpień 2020 r., a następnie na maj 2021 r. i sierpień 2021 r. 14 maja 2022 r. jest już piątym wyznaczonym terminem.

Źródło: Interia.pl

Dodaj komentarz

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Popularne wpisy: