Wiadomości

Elektryczne ciężarówki będą w uprzywilejowanej sytuacji podczas wjazdu na prom w Szwecji

Elektryczne ciężarówki będą uprzywilejowane od 1 stycznia 2022 r. w porcie zlokalizowanym w Göteborgu. Szwedzki port we współpracy z lokalnym operatorem promowym Stena Line postanowił rozpowszechnić rozwój elektromobilności, wprowadzając ulgi dla ciężarówek z napędem elektrycznym lub wodorowym. Dzięki temu, takie pojazdy od nowego roku nie będą musiały czekać w długich kolejkach zanim wjadą na prom.

Jak informuje portal 40ton.net, mowa o najpopularniejszej trasie promowej Göteborg – Kiel oraz wjeździe na Göteborg RoRo Terminal.

Elektryczne ciężarówki będą traktowane priorytetowo

W przypadku obu powyższych tras, ciężarówki na prąd będą traktowane poza kolejką. Taki zabieg ma umożliwić kierowcom efektywniejsze planowanie trasy. To z kolei pozwoli na przyjazd kierowcy w ostatniej chwili bez konieczności czekania w długich kolejkach. Szwedzi wiążą z nowymi regulacjami duże nadzieje wliczając w to przede wszystkim bardziej ekologiczny transport.

Elektryczne ciężarówki z pierwszeństwem, kierowcy spalinowych odpowiedników nie będą zadowoleni z nowych regulacji

Zapewne nowy przepis nie zadowoli kierowców zawodowych poruszających się spalinowymi ciężarówkami, aczkolwiek władze Göteborga oraz przedstawiciele operatora są gotowi odeprzeć krytykę, która niewątpliwie się pojawi. Według nich pomysł jest sprawiedliwy, gdyż przyspieszona obsługa to nagroda za inwestycje w ekologiczne rozwiązania.

Źródło: E.autokult.pl

Dodaj komentarz

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Popularne wpisy: