Wiadomości

103. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego: poznańska komunikacja miejska zatrzyma się na minutę oddając w ten sposób hołd bohaterom

27 grudnia przypada 103. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Z tej okazji o godzinie 16.40 poznańskie tramwaje i autobusy na znak pamięci o bohaterach tamtych wydarzeń, tradycyjnie zatrzymają się na minutę.

Tegoroczna rocznica jest wyjątkowa, bowiem po raz pierwszy obchodzona jest jako święto państwowe – Narodowy Dzień Pamięci Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego.

103. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego: MPK Poznań uczci pamięć bohaterów

MPK Poznań chcąc upamiętnić bohaterów Powstania Wielkopolskiego, postanowiła zatrzymać pojazdy, które będą znajdować się na terenie miasta. Mowa tu o przewoźnikach: Transkom, Translub, Kombus, PUK Komorniki, Rokbus, ZKP Suchy Las, TP Bus oraz ZK Kleszczewo. Ponadto w autobusach i tramwajach będzie można przeczytać komunikat:

Szanowni Państwo, 27 grudnia 1918 roku padły pierwsze strzały zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Dzięki patriotycznej postawie Wielkopolan kolebka polskiego Państwa odzyskała niepodległość. Tą symboliczną chwilą nawiązujemy do obchodów pierwszych rocznic, kiedy to o godzinie 16.40 w całym mieście zatrzymywał się ruch. Chwała Bohaterom! Cześć Ich pamięci!

Źródło: Eska.pl

Dodaj komentarz

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Popularne wpisy: