Wiadomości

Otmar Szafnauer nie jest już szefem Aston Martina. Amerykanin ma przejść do ekipy Alpine

Otmar Szafnauer nie jest już szefem Aston Martina. Brytyjski zespół w środę 5 stycznia opublikował oświadczenie prasowe informujące o odejściu Amerykanina. Jak zaznaczono w komunikacie do czasu powołania następcy stajnia będzie zarządzana przez zespół kierowniczy.

Szafnauer jest łączony z posadą szefa zespołu Alpine.

Otmar Szafnauer odchodzi z Aston Martina. Oświadczenie ekipy z Silverstone

Chcielibyśmy podziękować za służbę na rzecz zespołu na przestrzeni ostatnich 12 lat i życzymy Otmarowi powodzenia, ponieważ nie mamy żadnych wątpliwości, iż zdecyduje się on na podjęcie nowych wyzwań

– czytamy w komunikacie.

Szczęśliwie jesteśmy kierowani i zarządzani przez silną grupę osób, dzięki czemu możemy poświęcić nieco czasu na dokładne przeanalizowanie dostępnych opcji, przed ogłoszeniem nowej struktury zarządzającej zespołem. Team koncentruje się obecnie na przygotowaniu możliwie jak najbardziej konkurencyjnej konstrukcji na sezon 2022

– napisano.

Otmar Szafnauer: kariera w Formule 1

Otmar Szafnauer rozpoczął karierę w Formule 1 w 1999 r. pełniąc funkcję dyrektora do spraw operacji w teamie BAR. Wcześniej pracował w amerykańskiej dywizji wyścigowej Forda.

Później przyszła pora na teamy Jaguara i Hondy, by w 2009 r. związać się z Silverstone. Szafnauer wpierw dowodził ekipie Force India, następnie Racing Point, natomiast w sezonie 2021 był szefem Aston Martina.

Źródło: F1wm.pl

Dodaj komentarz

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Popularne wpisy: