Pokrowiec na motocykl sprawi, że odstawiony na zewnątrz pojazd będzie bezpieczny. Będzie to istotne kiedy nie masz garażu, a za oknem pada.

Twój pojazd wcale nie musi moknąć! A co, jeśli niespodziewanie pojawi się grad? Będziesz musiał martwić się tym, że zaraz po jego umyciu będziesz musiał ponownie jechać na myjnię. Jeśli będzie stał osłonięty w garażu, unikniesz kurzu. Pokrowiec na motor to coś, co powinno znaleźć się w ekwipunku każdego posiadacza warczącego jednośladu. Dowiedz się, ile będziesz musiał za niego zapłacić oraz na co zwracać uwagę przed zakupem. Przeczytaj!

Przed czym może ochronić pokrowiec motocyklowy?

Przed czym chroni pokrowiec motocyklowy? Deszcz czy grad przychodzą na myśl jako pierwsze. Jednak są też inne niebezpieczne czynniki zewnętrzne. Latem dla motocykla groźne może być promieniowanie słoneczne. Będzie ono rozjaśniało niektóre elementy i podgrzewało je, co może mieć negatywne skutki.

Jeśli ustawisz pojazd w cieniu i zakryjesz go pokrowcem, problem zniknie. Weź pod uwagę, że samo zaparkowanie maszyny w zacienionym miejscu nie do końca likwiduje te problemy. Owszem, promienie słoneczne nie będą już dłużej powodować blaknięcia lakieru, ale co z tymi wszystkimi niebezpieczeństwami, które czają się pod drzewami? Planując, jak zabezpieczyć swój motocykl weź je wszystkie pod uwagę i zabezpiecz się przed nieprzyjemnymi niespodziankami.

Taka osłona chroni też motocykl przed ptasimi odchodami. Tych trudno uniknąć szczególnie w mieście, a ptaki lubią siadać na motocyklach! „Pamiątki” po gołębiach czy wróblach mogą reagować z farbą, pozostawiając plamy na stałe, więc pokrowiec naprawdę się przyda.

Najpopularniejsze pokrowce motocyklowe – znane marki

Jeśli chcesz kupić pierwszy pokrowiec na motor w życiu, warto postawić na sprawdzone marki. W Polsce szczególną popularnością cieszy się kilka firm, np.:

  •  Oxford;
  • Rumo Bike;
  • Extreme.

Oxford oprócz pokrowców ma w ofercie także ubrania i gadżety, które będziesz mógł wykorzystać do polepszenia komfortu jazdy. Inni producenci warci uwagi to m.in. Rumobike czy Extreme. Pamiętaj, że duże przedsiębiorstwa mogą zaoferować ci lepsze ceny niż małe firmy. Jednak jeśli znajdziesz niewielkiego wytwórcę pokrowców, może okazać się, że jakość będzie wyższa. Nie jest to jednak regułą.

Jakie pokrowce na motor warto wybierać?

Wybierając pokrowiec na swój motocykl, zwróć uwagę, czy jest odporny na wysokie temperatury. Rozgrzany motocykl może być naprawdę gorący. A przecież nie chcesz czekać, aż silnik w pełni się wystudzi, zanim założysz plandekę na maszynę. Zwróć także uwagę na odpowiednie wymiary. Osłona powinna jak najlepiej pasować do twojego pojazdu. Taki przedmiot powinien być też wodoodporny, wytrzymały i zajmować jak najmniej miejsca. Niewielki pokrowiec możesz wziąć w podróż, co na pewno jest dużą zaletą.

Jednak jeśli chcemy dobrać to akcesorium w taki sposób, aby jego zakup rzeczywiście się nam opłacał, zastanówmy się, przed czym dokładnie, w naszym wypadku miałoby zabezpieczać. Taka osłona może oczywiście chronić przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, takimi jak opady deszczu, czy gradu, ale nie będzie to jej jedyne zastosowanie.

Wystarczy pomyśleć, na co każdego dnia jest narażony nasz niczym niechroniony motocykl lub skuter. Ptasie odchody, mokre liście spadające z drzew, nieuważni kierowcy, gotowi w każdej chwili poważnie uszkodzić nam lakier, czy nawet zwykli chuligani.

Jak widać, odpowiednio dopasowana plandeka nie tylko chroni przed deszczem, czy wilgocią. Co więcej, lekkie pokrowce mogą się okazać przydatne nawet dla posiadaczy garaży, którym pozwolą zapobiec zakurzeniu się motoru, czy jego lekkim zarysowaniom.

fIle kosztują plandeki na motocykl?

Oczywiście, kwestią która będzie zajmować wszystkich zainteresowanych takim zakupem jest to, ile zapłacimy za akcesorium tego rodzaju. Podobnie jak w przypadku pokrowców samochodowych i tutaj ceny będą oscylować od niezwykle niskich do dość wysokich. Jeśli potrzebujesz jedynie okrycia, które ochroni twoją maszynę, stojącą zazwyczaj w garażu, przed kurzeniem się, możesz je kupić już za 15 złotych przez internet. Jeśli wybierzesz się do sklepu motocyklowego w poszukiwaniu porządniejszej, albo markowej plandeki, licz się z tym, że możesz wydać i ponad 300 złotych.

Wszechstronny motocyklowy pokrowiec na każdą okazję

Warto wybierać pokrowce na motocykl, które spełniają wiele funkcji naraz. Taki jest na przykład model Oxford Aquatex. Przystępna cena to nie jedyny atut. Pokrowiec został stworzony z dwóch warstw poliestru, więc dobrze chroni przed wodą, która nie wnika w materiał, a jedynie po nim spływa. Osłona zabezpieczy motor również przed promieniami UV. Możesz ją złożyć w naprawdę niewielką kostkę i bez problemu zmieścisz do bagażu. Ten konkretny model może jednak się nie sprawdzić, jeśli pojazd zimą również trzymany jest na zewnątrz. Materiał nie ochroni pojazdu wystarczająco dobrze przed wpływem bardzo niskich temperatur.

Wybierz pokrowiec na motocykl do garażu

Warunki garażowe są nieco inne od tych zewnętrznych. Znajdujący się pod dachem jednoślad będzie chroniony przed opadami i słońcem. Jednak i tak może pokryć go kurz, jeśli nie korzystasz z niego zbyt często. Wtedy możesz postawić na pokrowiec na motocykl z oddychającego materiału, który zabezpieczy maszynę przed kurzem czy drobnymi zarysowaniami, jakie mogą pozostawić np. zwierzęta. Jedną z najciekawszych propozycji na rynku w tej kategorii będzie pokrowiec Oxford Dormex. Kupisz go już od 70 zł.

Jaki pokrowiec na motocykl z kufrem wybrać?

Zazwyczaj pokrowce na pojazd z kufrem będą miały oznaczenie BOX i odpowiedni dodatek w swojej nazwie. Wiele popularnych modeli pokrowców ma również warianty, o których teraz mowa. Jeśli jednak ci nie odpowiadają, możesz postawić na model Rebelhorn Cover II. Kupisz go już za ok. 80 zł. Ma wyprofilowany kształt oraz zapięcie, które sprawi, że będzie lepiej przylegał do pojazdu. A jaki pokrowiec na motocykl ochroni przed mrozem i śniegiem?

Motocyklowy pokrowiec na zimę – jaki będzie najlepszy?

Na zimę najlepszy powinien być grubszy pokrowiec. Dzięki niemu jednoślad nie będzie tak szybko przymarzał. Ochronisz go także przed negatywnym wpływem topiącego się śniegu. Ciekawą propozycją na chłodne miesiące jest model Oxford Stormex. Ma wysokiej jakości szwy, ściągacz na przednie koło oraz pasek spinający, a to tylko część z atutów tego produktu. Ten pokrowiec na motor kosztuje ponad 200 zł, jednak w tym przypadku płacisz również za miękki materiał, który dobrze osłania pojazd. 

Odpowiednia ochrona motocykla to podstawa. Nie zawsze można trzymać jednoślad w garażu, dlatego bardzo ciekawą opcją są pokrowce na motor. Wybór na rynku jest na tyle szeroki, że znaleźć modele na zimę i na lato, aby ochronić maszynę jak najbardziej skutecznie. Jeśli chcesz kupić motocyklowy pokrowiec, szukaj ich u sprawdzonych producentów. Możesz poszukać nie tylko tych, które opisaliśmy w artykule. Na pewno taka forma ochrony pozwoli ci nie tylko zachować estetykę motoru na dłużej, ale i zadbać o to, aby twoja maszyna jak najdłużej pozostała sprawna!

Archiwum: sierpień 2021