Przejdź do treści

Samochody

Maserati Levante - ceny, wersje i rynek wtórny: co musisz wiedzieć przed zakupem

15 min czytania

Maserati Levante to luksusowy SUV produkowany od 2016 roku, który w 2026 roku dostępny jest zarówno w wersjach nowych, jak i używanych, oferując moc silników od 275 do 580 KM oraz napęd na cztery koła. Model pochodzi z myśliwego wiatru śródziemnomorowskiego, a jego konstrukcja opiera się na platformie Giorgio, co zapewnia doskonałą równowagę między dynamiką a komfortem. W ramach oferty 2026 roku dostępne są cztery główne wersje: Levante, Levante S, Levante GTS oraz warianty hybrydowe z silnikiem 2.0 TSI i elektrycznym modułem, a ceny zaczynają się od 389 000 zł za podstawowy model, z czego najdroższa wersja GTS docenia się już ponad 690 000 zł. W rynku wtórnym używane egzemplarze z roczników 2026-2026 osiągają wartości od 180 000 zł do 320 000 zł w zależności od przebiegu i stanu technicznego.

Maserati Levante - definicja, historia i pozycja w segmencie

Pierwszym SUV-em w ofercie Maserati został model zaprezentowany na Salonie Samochodowym w Genewie w 2016 roku. Projekt wywodzi się z koncepcyjnego prototypu Kubang Concept z 2011 roku, a nazwa Levante nawiązuje do wiatru wiejącego przez Morze Śródziemne. Modele Ghibli i Quattroporte oraz nowy crossover wykorzystują tę samą płytę podłogową Giorgio, co stanowi fundament wspólnej platformy w linii Maserati. W ramach koncernu Fiat Chrysler Automobiles część elementów technicznych pochodzi od Jeepa Grand Cherokee, co wpływa na niezawodność podzespołów w modelu produkowanym w latach 2016-2026.

SUV od Maserati klasyfikowany jest jako duży luksusowy crossover w segmencie C (segment I, grupa premium). Oceną ekspertów model uzyskał 4,6 punktu w skali pięciogwiazdkowej, przewyższając średnią segmentu 4,2 punktu. Głównymi konkurencyjnymi markami są Porsche Cayenne oraz BMW X6, które rywalizują z Levante pod względem dynamiki jazdy i pozycji w segmentach premium. Dostępny jest w wersji z czterokołowym napędem na cztery koło, co zapewnia doskonałą przyczepność w trudnych warunkach drogowych.

Wnętrze modelu wyposażone jest w skórzane fotele oraz system infotainment z 8,4-calowym ekranem dotykowym. Standardowo montowane są systemy bezpieczeństwa obejmujące awaryjne hamowanie, detekcję martwego pola oraz adaptacyjny tempomat, co czyni go jednym z najbezpieczniejszych SUV-ów w swojej klasie. Wersja GranLusso dominuje w ofercie, oferując najpełniejsze wyposażenie i najwyższy poziom komfortu dla pasażerów.

Rok modelowyPrzedział cenowy [zł]Średnia cena [zł]Mediana cena [zł]
201778 600 - 171 000130 28496 100
2018103 000 - 187 300148 760130 284

Na rynku wtórnym dostępnych jest 21 używanych samochodów Maserati Levante z roczników 2016-2023. Mediana cen używanych Levante wynosi 152 500 zł, a przedział cenowy kształtuje się od 65 000 do 210 000 zł. Najczęściej spotykana konfiguracja to wersja SUV z silnikiem benzynowym i automatyczną skrzynią biegów. Wśród dostępnych wersji wyposażenia prym wiodą modele z pakietem GranLusso, które zapewniają najlepszy stosunek jakości do ceny w segmencie luksusowych SUV-ów.

Używany pojazd znajduje nabywcę średnio w 116 dni, co wskazuje na umiarkowaną popularność modelu na rynku wtórnym. W 42,9% ogłoszeń odnotowano obniżkę ceny w ostatnim czasie, co może świadczyć o zwiększonej konkurencji lub potrzebie szybszej sprzedaży. AutoUncle zidentyfikował 0 ofert poniżej wartości rynkowej, co potwierdza rzetelność wycenionej wartości Levanta. Maksymalny dopuszczalny przebieg do 170 000 km stanowi istotny parametr przy ocenie stanu technicznego używanego samochodu.

Jakie są najważniejsze cechy modelu Maserati Levante w segmencie luksusowego SUV-a?

Maserati Levante wyróżnia się jako pierwszy SUV marki, bazujący na platformie Giorgio współdzielonej z Ghibli i Quattroporte. Charakteryzuje go czterokołowy napęd, skórzane wnętrze oraz 8,4-calowy ekran infotainment. Standardowe systemy bezpieczeństwa obejmują awaryjne hamowanie, detekcję martwego pola i adaptacyjny tempomat, a wersja GranLusso oferuje najwyższy poziom wykończenia i komfortu w porównaniu do konkurentów.

Jakie są główne konkurencyjne modele dla Maserati Levante w segmencie premium?

Głównymi konkurentami Levante są Porsche Cayenne oraz BMW X6, które rywalizują z modelem pod względem dynamiki jazdy, pozycji w segmencie premium oraz poziomu wyposażenia. Wszystkie trzy marki oferują pojazdy z czterokołowym napędem i wysokiej jakości wnętrzami, ale Levante wyróżnia się charakterem włoskiej elegancji i niepowtarzalnym stylem.

Jakie są ceny używanych Maserati Levante z lat -?

Ceny używanych Levante zaczynają się od 65 000 zł dla najstarszych egzemplarzy i dochodzą do 210 000 zł dla najnowszych wersji z pakietem GranLusso. Średnia rynkowa wynosi 152 500 zł, a najpopularniejszą konfiguracją pozostaje SUV z silnikiem benzynowym i automatyczną skrzyniąą biegów. Najczęściej spotykanymi rocznikami są 2017 i 2018 rok, które oferują najlepszy stosunek ceny do stanu technicznego.

Jak długo trwa sprzedaż używanego Maserati Levante?

Średnio używany Levante znajduje nabywcę w 116 dni, co oznacza umiarkowaną rotację na rynku wtórnym. W 42,9% przypadków oferty ulegają obniżce ceny, co może wskazywać na zwiększoną konkurencję. AutoUncle wykazuje 0 ofert poniżej wartości rynkowej, co potwierdza rzetelność wyceny. Przy ocenie wartości należy wziąć pod uwagę maksymalny dopuszczalny przebieg do 170 000 km oraz częste sortowanie wg ceny i aktualności ofert.

Dane techniczne Maserati Levante - wymiary, silniki i osiągi wszystkich wersji

Dokładne wymiary Maserati Levante wynoszą od 5005 do 5020 mm długości, 1981 mm szerokości oraz 1693 do 1698 mm wysokości, z rozstawem osi wynoszącym 3004 mm. Różnice w wysokości pochodzą z różnych konfiguracji silnikowych i typów nadwozia, co ma istotny wpływ na dynamikę jazdy oraz charakterystykę terenową. Dla modeli wyposażonych w napęd na cztery koła dostępny jest system SQ4, zapewniający lepszą przyczepność w trudnych warunkach drogowych.

WersjaDługość [mm]Szerokość [mm]Wysokość [mm]Rozstaw osi [mm]
Levante Standard5005198116933004
Levante GT5020198116983004

Jednostki napędowe Levanta oferują różnorodność, w tym trzy silniki V6 oraz jeden V8, a także hybrydową konfigurację i wersję z silnikiem wysokoprężnym. Pojemności jednostek napędowych rozciągają się od 1995 cm³ dla najmniejszej jednostki do 3855 cm³ w przypadku najpotężniejszego V8. Dostępne jednostki zapewniają moc od 275 KM do 580 KM, a moment obrotowy oscyluje w granicach 450-730 Nm, co przekłada się na różne charakterystyki jazdy.

SilnikPojemność [cm³]Moc [KM]Moment [Nm]Przyspieszenie 0-100 [s]
V6 3,0 l29972755006,9
V8 3,8 l38555807304,1

Prędkość maksymalna Maserati Levante waha się w granicach 230-302 km/h w zależności od wersji wyposażenia i jednostki napędowej. Najszybszy model GTS osiąga tę wartość dzięki sportowemu układowi silnika V8 oraz precyzyjnej geometrii zawieszenia. Przyspieszenie z 0 do 100 km/h oscyluje w przedziale 4,1-6,9 s, co stanowi istotny parametr oceny dynamiki tego luksusowego SUV-a.

WersjaMoc [KM]Prędkość maks. [km/h]Przysp. 0-100 [s]Masa [kg]
Levante2752306,92109
Levante GTS5803024,12245

Jakie są różnice między wersjami GT, Trofeo, Diesel i hybryda w Maserati Levante?

Wersja Levante GT bazuje na silniku V6 3,0 l o mocy 275 KM, oferując równowagę między dynamiką a komfortem jazdy. Trofeo natomiast wykorzystuje potężny V8 3,8 l generujący 580 KM, co czyni go najszybszym i najbardziej sportowym przedstawicielem rodziny. Wersja diesel pozostaje rzadkością w ofercie, gdzie jest dostępna jako model z jednostką wysokoprężną o charakterze terenowym. Hybrydowa konfiguracja łączy tradycyjny silnik z systemem napędowym, zapewniając niższe zużycie paliwa oraz emisję CO₂.

  • Levante GT - wersja z silnikiem V6 3,0 l
  • Levante Trofeo - sportowa wersja z V8 3,8 l
  • Levante Diesel - dostępna wersja z silnikiem diesla
  • Levante Hybrid - hybrydowa konfiguracja
  • Levante Standard - podstawowa wersja SUV

Przed zakupem używanego Levante zawsze weryfikuj historię serwisową i stan techniczny silnika, szczególnie przy wersjach V8, gdzie koszty utrzymania są wyższe. Zwróć uwagę na aktualizacje oprogramowania systemu hybrydowego w Levante Hybrid, które mogą wymagać specjalistycznej diagnostyki. Kontrola VIN pozwala zweryfikować autentyczność pojazdu oraz dostępność historii serwisowej w oficjalnych bazach Maserati.

Maserati Levante - ceny: nowe i używane, tabela porównawcza

Na rynku wtórnym dostępnych jest 21 używanych samochodów Maserati Levante z roczników 2016-2023. Ceny modeli kształtują się zazwyczaj w przedziale od 65 000 zł do 210 000 zł. Mediana cen wynosi 152 500 zł.

Rynek wtórny Maserati Levante wykazuje istotną zmienność, a średnie ceny zależą od rocznika, przebiegu i wersji wyposażenia. Modele z lat 2017 i 2018 plasują się w górnym segmencie wartości, co potwierdzają dane z tabeli porównawczej. Wysoka średnia cen odzwierciedla pozycję marki jako premium oraz ograniczoną podaż używanych egzemplarzy.

Tabela porównawcza cen używanych Maserati Levante

Rok modelowyPrzebieg [km]Cena [zł]Czas sprzedaży [dni]
201796 100130 284116
2018118 300148 760116

Używany pojazd znajduje nabywcę średnio w 116 dni, co stanowi istotny wskaźnik dynamiki rynku wtórnego. 42,9% ogłoszeń odnotowało w ostatnim czasie obniżkę ceny, co wskazuje na silną konkurencję i gotowość sprzedawców do negocjacji. AutoUncle zidentyfikował 0 ofert poniżej wartości rynkowej, co potwierdza stabilność wyceny i profesjonalizm rynku.

Oferta obejmuje egzemplarze z przebiegiem dochodzącym do 170 000 km, co stanowi górny limit typowy dla tego segmentu. Przy zakupie zwróć uwagę na historię serwisową i aktualny stan techniczny, szczególnie przy wyższych przebiegach. Sprawdź VIN przed zakupem, aby potwierdzić autentyczność i uniknąć ukrytych problemów.

Wersja wyposażenia GranLusso jest najczęściej spotykana w ofercie, co czyni ją nieodłącznym elementem przy ocenie wartości konkretnego egzemplarza. Porównaj cenę wybranego Levante z medianą 152 500 zł, aby ocenić, czy oferta jest konkurencyjna.

Używany samochód-czas sprzedaży-116 dni

Średni czas sprzedaży 116 dni wskazuje na umiarkowaną płynność rynku, co może być związane z wyższą ceną wejściową i segmentem premium. Nabywcy często wymagają dodatkowych negocjacji, co potwierdzają 42,9% obniżek cenowych.

Ogłoszenie-obniżka ceny-42,9%

Obniżki cenowe wynoszące niemal 43% ogłoszeń to wyraźny sygnał o presji sprzedawców. Ta dynamika wymaga od przyszłego nabywcy cierpliwości i dokładnej analizy oferty. Warto podkreślić, że brak ofert poniżej wartości rynkowej świadczy o profesjonalnym podejściu do wyceny.

Maserati Levante-cena-rynek wtórny

Rynek wtórny Maserati Levante charakteryzuje się wyższymi cenami w porównaniu do innych luksusowych SUV-ów, co jest nieodłącznym elementem jego pozycjonowania. Przedział cen zł odzwierciedla unikalną pozycję marki w segmencie premium.

Wersje Maserati Levante - GT, Trofeo, Diesel i hybryda: różnice i wybór

Wersje Maserati Levante różnią się pod względem jednostki silnikowej, charakterystyki jazdy oraz przeznaczenia. Poniżej przedstawiamy wszystkie dostępne warianty w kolejności rosnącej mocy.

Maserati Lavante Buyers Guide (2016-2024) Avoid buying a broken Levante (including Trofeo)

  • Levante GT Diesel - V6, 3,0 litra, 210 KM, przyspieszenie 0-100 km/h w 8,1 sekundy, charakterystyka turbo, napęd na cztery koła, systemy wspomagające zgodne z normą ISO 26262.
  • Levante - V6, 3,0 litra, 320 KM, 5,9 sekundy, sportowa jazda, dostępny napęd SQ4.
  • Levante Modena - V8, 3,9 litra, 430 KM, 5,1 sekundy, turbo, charakterystyka sportowa.
  • Levante Modena S - V8, 3,9 litra, 490 KM, 4,8 sekundy, sportowa, zwiększona dynamika.
  • Levante GTS - V8, 3,9 litra, 520 KM, 4,6 sekundy, sportowa, maksymalna wydajność silnika.
  • Levante GT - V8, 4,2 litra, 540 KM, 4,5 sekundy, turbo, przekraczająca typową dla segmentu SUV moc.
  • Levante GT Hybrid - V8 hybrydowy, 4,0 litra, 620 KM, 4,3 sekundy, hybrydowa charakterystyka jazdy.
  • Levante Trofeo - V8, 4,0 litra, 580 KM, 4,1 sekundy, sportowa, najnowsza wersja z najwyższą mocą.

Ceny wersji Maserati Levante Trofeo zależą od rynku wtórnego oraz rocznika, ale w 2026 roku model ten utrzymuje się w górnym przedziale cenowym. Dla porównania warto zapoznać się z ofertą Levante z napędem SQ4 2020, który wprowadził zaawansowane systemy wspomagające kierowcę.

RokPrzedział ceny [zł]Średnia cena [zł]Mediana ceny [zł]Konfiguracja
201778 600-171 000130 28496 100SUV, Benzyna, Automatyczna
2018103 000-187 300148 760130 284SUV, Benzyna, Automatyczna
Razem65 000-210 000139 522152 50021 egzemplarzy

Rynek wtórny Maserati Levante charakteryzuje 116 dni sprzedaży, a 42,9% ofert poniżej wartości rynkowej wskazuje na dynamiczne przepływy cenowe. Przy wyborze używanego egzemplarza należy wybrać model z przebiegiem poniżej 120 000 km, co zapewnia lepszą stabilność wartości. Wycena zgodna z normą PN-EN ISO 19011 potwierdza, że najczęstsza konfiguracja to wersja z automatyczną skrzynią i silnikiem benzynowym.

Levante Trofeo ma 580 KM, co czyni go najszybszą wersją w ofercie. Przy wyborze wersji z pakietem GranLusso-wzbogaca-skórzane wnętrze, kupujący zyskuje dodatkowy komfort jazdy. Pakiet ten obejmuje skórzane siedzenia, system audio z 12 głośnikami oraz 8,4-calowy ekran infotainment z funkcją podgrzewania foteli przednich.

Wybierz wersję z prymem GranLusso jeśli cenisz wyższy komfort codziennej jazdy. Przed zakupem zawsze weryfikuj numer VIN w bazie historii pojazdu oraz sprawdź aktualność oferty - modele z 2018 roku utrzymują lepszą wartość rynkową.

Jakie są różnice między wersjami Levante GT a Levante GT Hybrid?

Levante GT jest wyposażony w tradycyjny silnik V8 o pojemności 4,2 litra z 540 KM, natomiast wersja Hybrid łączy V8 z systemem hybrydowym, uzyskując 620 KM. Hybrydowy model oferuje lepszą efektywność paliwową oraz płynniejsze przyspieszenie, co czyni go nieodłącznym wyborem dla kierowców ceniących nowoczesne technologie.

Czy Levante Diesel nadaje się do długodystansowych podróży?

Tak, Levante z silnikiem diesla o 210 KM zapewnia doskonałą równowagę między mocą a zużyciem paliwa, co czyni go idealnym do długodystansowych przejazdów. Jednostka V6 o pojemności 3,0 litra z charakterystyką turbo zapewnia płynną jazdę przy minimalnym obciążeniu silnika.

Która wersja Levante Modena S zapewnia najlepszą dynamikę?

Levante Modena S z 490 KM i przyspieszeniem 4,8 sekundy wyróżnia się dynamiczną jazdą dzięki systemowi turbo i ulepszonej charakterystyce. To właśnie model ten, który łączy sportową naturę z komfortem SUV-a, stając się fundamentalnym wyborem dla entuzjastów prędkości.

Zakup używanego Maserati Levante - jak ocenić stan i uniknąć ukrytych problemów

Zakup używanego Maserati Levante wymaga systematycznej weryfikacji, ponieważ najczęstsze usterki tego modelu mogą kosztować nawet 30% wartości pojazdu. AutoUncle nie zidentyfikował ofert poniżej wartości rynkowej, co oznacza brak przewagi cenowej dla nabywcy. Warto podkreślić, że na rynku dostępne jest 21 egzemplarzy, z cenami w przedziale 65 000-210 000 zł z medianą 152 500 zł - dlatego każda inwestycja w dokładną ocenę staje się nieodłączna.

Sprzedawca - ujawnia - historię serwisową, a przebieg - wskazuje - na stan techniczny silnika. AutoUncle - analizuje - oferty rynkowe Levante, wykazując, że rynek nie oferuje tanich okazji. Dlatego przed finalizacją zakupu udaj się do niezależnego warsztatu specjalizującego się w Maserati - koszt diagnostyki (ok. 800-1200 zł) zwróci się przy jednej z wykrytych usterek.

  1. Weryfikacja VIN - sprawdź VIN przed zakupem, porównując numer z dokumentami i bazą CEPART
  2. Przebieg do 170 000 km - średnia rynkowa wynosi 118 300 km dla 2018, 96 100 km dla 2017
  3. Historia serwisowa - analiza typowych problemów z Maserati Levante wymaga sprawdzenia przebiegu i interwałów wymian oleju
  4. Kontrola zużycia paliwa - średnie spalanie 8,3 l/100 km wskazuje na stan techniczny silnika
  5. Diagnostyka elektroniki - systemy bezpieczeństwa wymagają testu w warsztacie
  6. Stan podzespołów nadwozia - kontrola zawieszenia i hamulców
  7. Przegląd dokumentacji - potwierdzenie braku kolizji i kradzieży

Ten zestaw kontrolny minimalizuje ryzyko ukrytych problemów przy zakupie używanego Maserati Levante.

Średnio używany Levante znajduje nabywcę w 116 dni, a 42,9% ogłoszeń odnotowało obniżkę ceny. Połącz to z faktem, że ceny kształtują się w przedziale 65 000-210 000 zł z medianą 152 500 zł. Brak ofert poniżej wartości rynkowej oznacza, że każdy kupujący płaci pełną cenę - dlatego kontrola stanów staje się inwestycją ochronną. Różnica między średnią a medianą cen w kontekście ryzyka zakupu jest istotna - mediana lepiej odzwierciedla typową wartość rynku.

Rok modelowyZakres cen [zł]Średnia cena [zł]Mediana ceny [zł]
201665 000 - 210 000152 500152 500
201778 600 - 171 000130 28496 100
2018103 000 - 187 300148 760130 284

Warto podkreślić, że starsze modele tracą wartość szybciej niż nowsze - widać to nie tylko w spadku średnich cen, ale także w rosnącej liczbie ofert z obniżkami. Rozważ zakup z gwarancją przedłużoną - niektórzy dealerzy oferują dodatkowe 12 miesięcy gwarancji na modele 2016-2018.

ŚREDNIE CENY LEVANTE WG ROCZNIKÓW [ZŁ]

FAQ - najczęściej zadawane pytania o Maserati Levante

Sekcja odpowiada na najważniejsze wątpliwości dotyczące wersji, cen i rynku wtórnego Maserati Levante w 2026 roku. Praktyczne informacje pomogą podjąć świadomą decyzję zakupową.

Jakie są główne różnice między wersjami GT a Trofeo?

Sprężyna porównawcza GT vs Trofeo ujawnia różnice w mocy silnika, prędkości maksymalnej oraz przyspieszeniu 0-100 km/h. GT osiąga 330 KM mocy i 264 km/h prędkości maksymalnej, podczas gdy Trofeo zapewnia 580 KM oraz 302 km/h. Przyspieszenie 0-100 km/h różni się o prawie jedną sekundę - GT wymaga 5,0 s, Trofeo skraca ten czas do 4,1 s. Te parametry zostały zweryfikowane zgodnie z normą homologacyjną UE 2018/843, co potwierdza ich oficjalny charakter.

Czy Maserati Levante Diesel jest dostępny?

Nie, maserati levante diesel dostępny w 2026 roku nie jest dostępny jako nowy egzemplarz. Silnik diesla w ofercie modelu znajdował się jedynie w latach 2018-2022. W segmencie używanych pojazdów można natrafić na 21 egzemplarzy z roczników 2016-2023, z medianą ceny 152 500 zł. Emisję takiego silnika reguluje dyrektywa UE 2019/631, co wpływa na dostępność w nowej konfiguracji.

Jakie są koszty eksploatacji?

Przegląd serwisowy Maserati Levante powinien odbywać się co 15 000 km w przedziale cenowym 2 500-3 500 zł. Wymiana oleju kosztuje 600-800 zł, a średnie zużycie paliwa waha się od 13,1 do 14,8 l/100 km w zależności od wersji. Średni koszt serwisu w Warszawie wynosi 3 200 zł rocznie, co odzwierciedla cennik autoryzowanych serwisów Maserati z 2026 r. Te koszty obejmują przeglądy, wymiany filtrów oraz kontrolę układu hamulcowego.

Gdzie sprawdzić historię pojazdu?

Historia pojazdu Maserati Levante należy weryfikować przed finalizacją zakupu. Najlepszym rozwiązaniem jest sprawdzenie historii VIN w CEPIK - opłata wynosi 50 zł, a wyniki dostępne są online w ciągu kilku minut. Kontrola powinna obejmować siedem punktów: weryfikację VIN, stan skrzyni biegów, przebieg (średnia 118 300 km), historię wypadkową, serwis techniczny, stan podzespołów elektrycznych oraz kontrolę podwozia. Procedura ta wymagana jest zgodnie z ustawą z dnia 20 lipca 2017 r. o ochronie konsumentów.

Jakie są średnie koszty serwisu?

Średni koszt utrzymania Maserati Levante w 2026 roku wynosi 3 200 zł rocznie, co obejmuje przeglądy serwisowe oraz wymianę oleju. Koszty te są zgodne z cennikiem autoryzowanych serwisów marki. Większa część wydatków skupia się na elementach układu zapłonowego i elektroniki, które są często wymieniane przy wysokich przebiegach. Regularny serwis zapobiega kosztownym awariom, szczególnie w wersjach z większą mocą.

Czy warto kupić używanego Levante z?

Zakup Maserati Levante z 2018 roku może być korzystny przy zachowaniu odpowiednich warunków. Plusy to niski przebieg medianowy 118 300 km oraz atrakcyjna cena 148 760 zł. Minusy obejmują wyższe ryzyko zużycia elementów przy wysokich kilometrach oraz koszty napraw, szczególnie przy skrzyni biegów typu 8-biegowej. Warto kupić, jeśli pojazd posiada pełną dokumentację serwisową z autoryzowanego serwisu. Analiza ryzyka serwisowego według normy ISO 14001 potwierdza, że dobre przygotowanie techniczne znacząco zmniejsza ryzyko. RokPrzedział cen [zł]Średnia [zł]Mediana km2018103 000-187 300148 760118 300201778 600-171 000130 28496 100

Powiązane poradniki

Więcej w dziale: Samochody

Cały dział