Części samochodowe

Gdzie jest przekaźnik pompy paliwa VW Polo? Poradnik serwisowy

Zastanawiasz się, gdzie jest przekaźnik pompy paliwa VW Polo? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się gdzie szukać tego urządzenia oraz jakie ma zadanie w układzie paliwowym twojego auta.

Gdzie jest przekaźnik pompy paliwa VW Polo? Dowiesz się tego z treści naszego poradnika. Podpowiemy ci także co zrobić, żeby auto pozostało sprawne jak najdłużej oraz jaką funkcję pełni przekaźnik pompy w twoim samochodzie.

Przekaźnik pompy paliwa – jak działa?

Nim dowiesz się, gdzie jest przekaźnik pompy paliwa VW Polo, poznaj najpierw jego funkcję w układzie paliwowym. W skrócie część ta odpowiada za uruchamianie pompy paliwa. Jeśli przekaźnik ulegnie uszkodzeniu, auto zaczyna gasnąć lub w ogóle nie odpala. 

Przekaźnik zbudowany jest z wewnętrznej cewki z rdzeniem oraz ruchomych styków. Do najczęstszych przyczyn jego uszkodzenia zalicza się między innymi przerwanie obwodu, zaśniedzenie przewodów czy stopienie okolic uchwytów. W każdym z tych przypadków należy wymienić tę część na nową.

Gdzie jest przekaźnik pompy paliwa VW Polo?

Przekaźnik pompy paliwa znajduje w tym samym miejscu co bezpiecznik pompy paliwa, a mianowicie w skrzynce bezpieczników. W niektórych autach montowana jest ona pod maską, ale w przypadku Volkswagena Polo znajdziesz ją pod deską rozdzielczą. W większości egzemplarzy przekaźnik znajdziesz w lewym dolnym rogu obudowy. Jeśli zauważysz pierwsze objawy uszkodzenia tego podzespołu, nie zwlekaj z wizytą u mechanika lub sam sprawdź stan przekaźnika. Sprawne auto wpływa nie tylko na komfort, ale też bezpieczeństwo podróżujących nim osób.

Już wiesz, gdzie znaleźć przekaźnik pompy paliwa. Jest on umiejscowiony w łatwo dostępnym miejscu, dzięki czemu sam możesz go bez trudu wymienić. Czasem, aby przywrócić części prawidłowe działanie, wystarczy przetrzeć styki wysokoprocentowym alkoholem.

Dodaj komentarz

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Popularne wpisy: