Gdzie jest przekaźnik pompy paliwa VW Polo? Dowiesz się tego z treści naszego poradnika. Podpowiemy ci także co zrobić, żeby auto pozostało sprawne jak najdłużej oraz jaką funkcję pełni przekaźnik pompy w twoim samochodzie.

Przekaźnik pompy paliwa – jak działa?

Nim dowiesz się, gdzie jest przekaźnik pompy paliwa VW Polo, poznaj najpierw jego funkcję w układzie paliwowym. W skrócie część ta odpowiada za uruchamianie pompy paliwa. Jeśli przekaźnik ulegnie uszkodzeniu, auto zaczyna gasnąć lub w ogóle nie odpala. 

Przekaźnik zbudowany jest z wewnętrznej cewki z rdzeniem oraz ruchomych styków. Do najczęstszych przyczyn jego uszkodzenia zalicza się między innymi przerwanie obwodu, zaśniedzenie przewodów czy stopienie okolic uchwytów. W każdym z tych przypadków należy wymienić tę część na nową.

Gdzie jest przekaźnik pompy paliwa VW Polo?

Przekaźnik pompy paliwa znajduje w tym samym miejscu co bezpiecznik pompy paliwa, a mianowicie w skrzynce bezpieczników. W niektórych autach montowana jest ona pod maską, ale w przypadku Volkswagena Polo znajdziesz ją pod deską rozdzielczą. W większości egzemplarzy przekaźnik znajdziesz w lewym dolnym rogu obudowy. Jeśli zauważysz pierwsze objawy uszkodzenia tego podzespołu, nie zwlekaj z wizytą u mechanika lub sam sprawdź stan przekaźnika. Sprawne auto wpływa nie tylko na komfort, ale też bezpieczeństwo podróżujących nim osób.

Już wiesz, gdzie znaleźć przekaźnik pompy paliwa. Jest on umiejscowiony w łatwo dostępnym miejscu, dzięki czemu sam możesz go bez trudu wymienić. Czasem, aby przywrócić części prawidłowe działanie, wystarczy przetrzeć styki wysokoprocentowym alkoholem.

Archiwum: marzec 2023