Najnowsze w kategorii Nauka jazdy

jakie prawo jazdy na quada

Jakie prawo jazdy na quada? Co uprawnia do jazdy ATV?

Jeszcze do niedawna do jazdy niektórymi quadami wystarczył dowód osobisty. Przepisy jednak się zaktualizowały i potrzebne jest uprawnienie stosownej kategorii – w zależności od parametrów pojazdu. Zobacz jakie prawo jazdy na quada musisz zdobyć!

podsterowność

Nadsterowność i podsterowność – co powinieneś o nich wiedzieć?

Chyba każdemu z nas zdarzyło się wpaść w poślizg - nie tylko zimą. Od reakcji kierowcy zależy, czy uda się wyprowadzić pojazd na właściwą trajektorię i uniknąć wypadku. Właśnie dlatego dowiedz się, czym jest podsterowność i nadsterowność. Zaczynamy!

Jak wyjść z poślizgu? Tego musisz się nauczyć!

Jak wyjść z poślizgu? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Wychodzenie z poślizgu wymaga dużej wiedzy i umiejętności praktycznych, które pozwolą ci na natychmiastową reakcję. Jak to zrobić bezpiecznie?

jak jeździć w zimie

Jak jeździć w zimie? Sprawdź, jak bezpiecznie hamować na lodzie!

Prowadzenie auta zimą może być naprawdę niebezpieczne, nawet jeśli jesteś doświadczonym kierowcą. Dlatego warto poznać kilka zasad dotyczących hamowania na lodzie. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak jeździć w zimie w umiejętny i bezpieczny sposób!

wymuszenie pierwszeństwa

Wymuszenie pierwszeństwa – czym jest według Kodeksu Drogowego?

Wymuszenie pierwszeństwa to częsta przyczyna wielu wypadków. Ta niezwykle groźna sytuacja może skończyć się źle dla ciebie i innych uczestników ruchu. Kiedy ma miejsce wymuszenie pierwszeństwa na rondzie i jaki mandat możesz za to dostać? Sprawdź!

egzamin teoretyczny prawo jazdy

Egzamin teoretyczny na prawo jazdy – przygotuj się do niego!

Egzamin teoretyczny na prawo jazdy uchodzi za ten łatwiejszy. To praktyczny częściej spędza sen z powiek kursantom. Nie zmienia to faktu, że trzeba go po prostu zdać. Jak się do niego poprawnie przygotować i jak on wygląda? Sprawdź!

policjant kierujący ruchem

Policjant kierujący ruchem – jak odczytywać sygnały?

Policjant kierujący ruchem pojawia się na ulicy przy nietypowych wydarzeniach albo awarii sygnalizacji. Dowiedz się, jak policjant kieruje ruchem, aby w razie takiej sytuacji wiedzieć, jak zareagować na dawane sygnały.

droga jednojezdniowa

Droga jednojezdniowa – poznaj definicję i przepisy prawne!

Każdy, kto zdaje na prawo jazdy, musi znać przepisy dotyczące dróg. Czym jest droga jednojezdniowa według kodeksu? Czy jest tym samym, co drogi jednokierunkowe? Poznaj jej definicje oraz wszystkie przepisy prawne z nią związane!

jazdy doszkalające

Jazdy doszkalające – czym są i czy warto z nich korzystać?

Jazdy doszkalające mogą się przydać w wielu sytuacjach. Skorzystają z nich zarówno młodzi adepci, którzy dopiero chcą zdać na prawo jazdy, jak i ci, którzy posiadają je od lat. Czy wykupienie godzin jazdy jest problematyczne i jak to wygląda w praktyce?