Odpowiedni rozmiar opon

Na początku należy zwrócić uwagę na rozmiar opon i dostosować go do modelu samochodu. Ponadto musisz zastanowić się, w jaki sposób zamierzasz użytkować auto i po jakich terenach najczęściej jeździć. Pamiętaj, że właściwy rozmiar sprawdzisz na zdemontowanej oponie. Pierwsza liczba oznacza szerokość opony i podana jest w milimetrach, druga to współczynnik profilu, natomiast liczba po literze “R” stanowi informację o średnicy felgi. Wystarczy więc rzucić okiem na stare ogumienie, aby sięgnąć po najlepsze rozwiązanie. Szeroką i zróżnicowaną ofertę znajdziesz w sklepie internetowym Plusgum. Wystarczy odwiedzić stronę https://plusgum.pl/ i wybrać opony dopasowane do osobistych potrzeb. 

Indeks nośności oraz indeks prędkości

Przy oznaczeniu opony znajdziemy również liczbę, po której następuje litera. Liczba oznacza maksymalne obciążenie – nośność opon, natomiast litera to symbol maksymalnej prędkości. Należy pamiętać, że nie wolno korzystać z opon o niższej nośności oraz indeksie prędkości niż homologowane. Taka operacja negatywnie wpłynęłaby na bezpieczeństwo oraz przyspieszyłaby proces zużywania się ogumienia.

Rodzaj bieżnika

Wybór bieżnika zależy w dużej mierze od stylu Twojej jazdy. W letnich oponach znakomicie sprawdzi się bieżnik symetryczny, który przy wysokiej jakości mieszance gumy zmniejsza spalanie paliwa za sprawą niższych oporów toczenia. 

Do często wybieranych rozwiązań należą również opony z bieżnikiem kierunkowych, który przyjął kształt litery “V”. Zapewnia znakomite odprowadzanie wody, a także świetnie reaguje na przyśpieszenie oraz hamowanie pojazdu. To doskonałe rozwiązanie do aut o silnikach z dużą mocą. 

Wielu kierowców decyduje się również na bieżnik asymetryczny. Jego wewnętrzna część odpowiedzialna jest za odprowadzanie wody. Natomiast zewnętrzna decyduje o właściwościach trakcyjnych podczas jazdy prosto oraz przy zakręcaniu, zapewniając wysoką stabilność auta.  

Klasa opon

W zależności od potrzeb możesz wybrać opony różnej klasy. Wystarczy, że zapoznasz się z asortymentem sklepu internetowego Plusgum i sięgniesz po najlepsze rozwiązanie. Ogumienie klasy ekonomicznej to propozycja dla osób, które poszukują tańszych rozwiązań i preferują jazdę w mieście. Opony średniej klasy świetnie sprawdzą się wśród kierowców, którzy poruszają się po mieście, a także na dłuższych trasach przy spokojnej jeździe. Z kolei opony wyższej klasy zapewnią bezpieczeństwo w każdych warunkach podczas jazdy samochodem o dużej mocy silnika. To doskonała propozycja dla wymagających.

Archiwum: lipiec 2021