Czym jest limit kilometrów?

Narzucony przez firmę wypożyczającą samochody limit nie sprawia oczywiście, że pojazd odmówi nam posłuszeństwa po przejechaniu określonego dystansu. Dla niektórych firm jest to sposób na włączenie dodatkowej opłaty do wynajmu. Wystarczy, że klient go przekroczy, a wówczas za każdy kolejny kilometr musi zapłacić określoną kwotę. To szczególnie niekorzystne w przypadku tych kierowców, którzy w ramach wynajmu dużo podróżują i samochód jest im niezbędny, np. w ramach obowiązków służbowych lub innych aktywności. Limit kilometrów znacznie podnosi ostateczny koszt wynajmu, jest więc dla kierowcy mało opłacalnym rozwiązaniem. Wypożyczalnie najczęściej narzucają go na dobę lub od razu na cały okres trwania wynajmu. Nie ma to znaczenia dla kierowców, którzy wypożyczają samochód na krótko i będą poruszać się jedynie po mieście – raczej nie będą w stanie przekroczyć limitu kilometrów. 

Istnieje jednak opcja wynajmu bez limitu kilometrów, która jest bardzo korzystna dla strony wynajmującej. Korzystając z niej klient ma pewność braku dodatkowych opłat wynikających z przekroczenia danego dystansu, co pozwala na swobodne cieszenie się podróżą wynajętym autem i bezstresowe dotarcie do celu. Bez wątpienia jest to opcja warta do rozważenia jako dodatkowy czynnik decydujący o wyborze odpowiedniej wypożyczalni samochodów.

Flex Rent, czyli wypożyczalnia bez limitów

W Flex Rent uważamy, że wynajem samochodów powinien być elastyczny, dlatego postanowiliśmy, że nie narzucamy żadnego limitu kilometrów na wypożyczane pojazdy. Dzięki temu na żadnym etapie wynajmu nie musisz martwić się o limit kilometrów – to naprawdę proste i rozsądne rozwiązanie. Do tego proponujemy kierowcom rezerwację pojazdów przez internet, dzięki czemu masz pewność, że wypożyczysz dokładnie takie auto, jakiego potrzebujesz. W naszej flocie znajdują się pojazdy o różnych parametrach, zarówno miejskie, jak i klasy premium czy bardziej pojemne i siedmioosobowe. Oddziały naszej  wypożyczalni znajdują się na wszystkich większych lotniskach w kraju, ale w razie konieczności możemy podstawić samochód pod hotel, w którym przebywasz, a następnie go stamtąd odebrać. 

Dowiedz się więcej o wynajmie bez limitu kilometrów z tego wpisu na blogu: https://flexrent.pl/blog-post/wynajem-auta-bez-limitu-kilometrow/

Dodatkowe opcje, z których możesz skorzystać w Flex Rent

Wypożyczenie samochodu nie kończy się na podpisaniu umowy i odebraniu pojazdu. W Flex Rent: https://flexrent.pl/ możesz zadbać o dodatkowe wyposażenia. Wśród dodatków nie brakuje fotelików i siedzisk dla dzieci, jak również GPS. Ponadto oferujemy takie usługi jak zniesienie udziału własnego oraz przedpłatę paliwową. To pierwsze rozwiązanie niejako “zeruje” udział własny wypożyczającego w sytuacji, w której samochód zostanie uszkodzony w trakcie wynajmu. Przedpłata paliwowa natomiast pozwala na zwrot samochodu bez pełnego baku. Dla osób, które chcą mieć absolutną pewność i dostęp do samochodu nawet w sytuacji, gdy pojazd zostanie uszkodzony, proponujemy usługę zapewniającą samochód zastępczy. Nasz wynajem jest dostępny również dla firm, które chcą skorzystać z wynajmu długo- lub krótkoterminowego bez konieczności kupowania czy leasingowania nowego samochodu.

Archiwum: lipiec 2021