Goodyear – producent dla wymagających

Marka Goodyear jest jednym z najczęściej wybieranych przez kierowców amatorów i profesjonalistów producentów ogumienia do samochodów osobowych, dostawczych czy ciężarowych. Amerykańska marka stawia na innowacyjne technologie, najnowocześniejsze koncepcje, które następnie wciela do swoich produkcji. Można tutaj wspomnieć o bardzo ciekawym pomyśle o nazwie Goodyear Eagle 360, czyli wizji opony przyszłości w kształcie… kuli. Ten unikatowy kształt gwarantuje maksymalną zwrotność, jednak na takie rozwiązania będziemy musieli jeszcze poczekać. Dzisiejsze produkcje marki to opony z segmentu premium oczywiście nie bez powodu. Oferują krótką drogę hamowania, niskie opory toczenia, znikomy hałas wytwarzany podczas jazdy i trwałość. Dla klientów dostępnych jest kilkadziesiąt modeli w zróżnicowanych rozmiarach. Na przykład Hurtownia opon Miwan.pl oferuje blisko tysiąc egzemplarzy tej marki. 

Firestone – opony z klasy średniej

Kolejny producent zza oceanu, czyli Firestone, bez dwóch zdań jedne z najchętniej wybieranych opon z klasy średniej. Gwarantują wysoką przyczepność w trudnych warunkach, również na śniegu czy lodzie. Poradzą sobie z błotem i wodą za sprawą zaawansowanych technicznie lameli. Będą idealnym wyborem dla wszystkich szukających ogumienia odpornego na uszkodzenia mechaniczne, służącego przez wiele sezonów. Firma Firestone zaczęła jednak od produkcji opon pneumatycznych, jej założycielem był Harvey Firestone, który zmarł w 1938, a przedsiębiorstwo przejął po nim jego syn, osiągając status największego producenta gumy na świecie w roku 1968. Opisywane przedsiębiorstwo zapewnia ogumienie do pojazdów osobowych, dostawczych, ciężarowych, ale również dla autobusów, SUV-ów czy maszyn rolniczych.

Pozostałe popularne marki zza oceanu

Powyżej opisaliśmy dwóch najpopularniejszych producentów opon z klasy premium i średniej wprost z USA. To jednak nie wszyscy dostawcy ogumienia na światowy rynek z tego kraju. Warto dodać, że również w polskich hurtowniach dostępne są produkcje przedsiębiorstwa B.F. Goodrich, czyli firmy założonej przez Benjamina Franklina Goodricha. Co ciekawe, na początku swojej przygody z ogumieniem, Benjamin współpracował z Charlesem Goodyearem. Jednak po niepowodzeniach, zdecydował się założyć własną spółkę dokładnie w Akron w stanie Ohio. Jak większość raczkujących producentów opon w XIX i XX wieku, również B.F. Goodrich rozpoczęło od produkcji gumy i wyrobów gumowych, aby dopiero później rozkwitnąć w branży motoryzacyjnej. 

Na koniec chcemy polecić kolejne dostępne w polskich hurtowniach opony amerykańskich przedsiębiorstw. Na uwagę zasługują produkcje klasy średniej marki Cooper. Nie można zapomnieć o coraz popularniejszych oponach firmy Dayton czy Kelly. Warto sięgnąć po produkcje firm zza oceanu.

Archiwum: październik 2021