Jeśli mieszkasz lub tymczasowo przebywasz w mniej bezpiecznej okolicy, parking strzeżony może okazać się wyborem wartym uwagi. Dzięki niemu twoje auto oraz wszystkie przedmioty, jakie w nim trzymasz, będą bezpieczniejsze. Wybór parkingu strzeżonego 24h powinien być jednak przemyślany, zwłaszcza jeśli masz zamiar korzystać z niego regularnie. Jakie zalety ma takie miejsce?

Czym jest parking strzeżony 24h? To wcale nie musi być parking płatny!

Parking strzeżony to nie to samo, co parking płatny. Jeśli jakieś miejsce jest określone właśnie tym słowem, to oznacza, że ktoś będzie po prostu pilnował twojego pojazdu. Normalny płatny parking udostępnia miejsce postojowe za opłatą, ale właściciel miejsca nie bierze odpowiedzialności za ewentualne kradzieże czy uszkodzenia. 

Jeśli musisz wybrać pomiędzy płatnym miejscem postoju a takim, które jest dodatkowo strzeżone, stawiaj właśnie na tę drugą opcję. 

Parking monitorowany to bezpieczne miejsce

Jeśli zależy ci na tym, aby twój pojazd stał w bezpiecznym miejscu, wybierz parking monitorowany i strzeżony. Dzięki temu – nawet jeśli ktoś okradnie pojazd lub go zarysuje – będziesz wiedział, kto jest sprawcą. To pozwoli na jego łatwiejsze ujęcie i zdobycie odszkodowania. Parkingi strzeżone są bezpiecznymi miejscami. Wybieraj je, jeśli:

  • parkujesz w mniej bezpiecznych dzielnicach;
  • w trakcie godzin szczytu;
  • w miejscach turystycznych.

To właśnie w nich najczęściej dochodzi do nieprzyjemnych sytuacji. Lepiej zabezpieczyć się wcześniej niż później.

Kiedy wybierać parking strzeżony na co dzień?

Parking strzeżony jest częściej wybierany wtedy, kiedy po prostu kierowca nie widzi innej alternatywy. Są jednak sytuacje, gdy lepiej postawić właśnie na nie także na co dzień. Jeśli masz w swojej okolicy takie miejsce, to warto je wybrać, gdy posiadasz stosunkowo nowy samochód. To istotne zwłaszcza wtedy, kiedy nie masz dostępu do garażu i auto przez całą noc musi stać na publicznym parkingu. 

Parking strzeżony – cena takiej usługi

Cena parkingu strzeżonego musi pokryć zarówno koszty wynajmu powierzchni, jak i pensji osoby, która będzie pilnowała bezpieczeństwa na parkingu. Ceny będą więc zależne m.in. od lokalizacji, wielkości parkingu oraz płac w danym mieście. 

Cenniki często zaczynają się od kilku złotych za godzinę (w przypadku roweru nawet 1 zł/h), a następnie rosną, np. do 80–100 zł za dobę, zależnie od gabarytów pojazdów. W niektórych miejscach istnieje możliwość wykupienia miesięcznego karnetu.

Jeśli chcesz, aby twój pojazd był w pełni bezpieczny, zawsze wybieraj parking strzeżony. To dobre rozwiązanie, dzięki któremu nie będziesz musiał martwić się o kradzież auta lub o to, że ktoś zarysuje ci lakier!

Archiwum: grudzień 2021