Dlaczego coraz więcej osób decyduje się na rower zamiast na samochód? Na pewno ogromnym plusem jest brak konieczności stania w korkach. Rozwiązanie to sprawdza się szczególnie, jeśli musisz dojeżdżać do pracy i codziennie marnujesz czas w niekończących się korkach. Dodatkowo nie musisz martwić się o miejsce parkingowe, a rower możesz zostawić niemal w dowolnym miejscu. Taka decyzja jest też korzystna z punktu widzenia troski o środowisko, ponieważ samochody odpowiedzialne są za znacząco część emisji zanieczyszczeń do atmosfery. 

Wybierając rower, dbasz o środowisko i własne zdrowie

Kolejną zaletą jest zdecydowanie cena. O ile na samochód nie każdy może sobie pozwolić, używany jednoślad możesz dostać już za… kilkanaście złotych. Najprostsze nowe modele z kolei kosztują kilkaset złotych. Niewielkim kosztem możesz również wyposażyć swój rower w dodatki, które zwiększą komfort jazdy, np. koszyk rowerowy, miejsce na bidon czy torbę na bagażnik. Co więcej, wybierając rower, zapewniasz organizmowi niezbędną dzienną dawkę ruchu, co jest konieczne do utrzymania zdrowia. W zakorkowanych miastach często dotrzesz w ten sposób do swojego miejsca docelowego szybciej niż samochodem.

Rower elektryczny – u kogo się sprawdzi?

Rower elektryczny stanowi coraz popularniejszy wybór. Jest wyposażony we wbudowany silnik, dzięki czemu jazda jest wspomagana. Za każdym razem, gdy rowerzysta zaczyna pedałować, silnik uruchamia się automatycznie. Dzięki temu jazda jest zdecydowanie prostsza i szybsza niż na tradycyjnym rowerze. 

Rower elektryczny – idealne rozwiązanie w mieście

Tradycyjny rower elektryczny sprawdzi się idealnie jako miejski – dzięki wspomaganiu silnika jazda nie będzie w ogóle męcząca i wygodnie dotrzesz np. do pracy. Sprawdzi się również, jeśli użyjesz go jako środka transportu do załatwienia drobnych spraw w mieście czy zrobienia zakupów. Dzięki niemu unikniesz korków, nie męcząc się równocześnie. 

Rower miejski – dla kogo jest to doskonałe rozwiązanie?

Rower miejski, jak sama nazwa wskazuje, idealnie sprawdzi się do jazdy po mieście. Konieczne jest tutaj twarde podłoże, takie jak ulice czy ścieżki rowerowe. Nie jest to odpowiednie rozwiązanie, jeśli planujesz wycieczki po lasach czy wyboistych terenach. Rower miejski to niezwykle popularne rozwiązanie przede wszystkim ze względu na ciekawy design i wygodę jazdy. Podobnie jak ten elektryczny, sprawdzi się również jako środek transportu do pracy. Brakuje mu jednak wspomagania, przez co konieczne jest tradycyjne pedałowanie.

Rower miejski – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Przy wyborze roweru miejskiego przede wszystkim zwracaj uwagę na materiały, z których został wykonany. Niektóre metale są niezwykle ciężkie, przez co przenoszenie jednośladu może stanowić nie lada wyzwanie. Równie ważna jest wielkość ramy. Powinna być dopasowana do wysokości rowerzysty. Tylko wówczas jazda będzie bezpieczna i komfortowa.

Rower górski – kto powinien zdecydować się na to rozwiązanie?

Rower górski sprawdzi się idealnie, jeśli szukasz uniwersalnego rozwiązania. Nadaje się do jazdy po różnego rodzaju powierzchniach, zarówno w mieście, jak i na leśnych ścieżkach. Górskie rowery mają szerokie opony i mocne hamulce, dlatego właśnie będą odpowiednie do jazdy po nierównym terenie. Poszczególne modele zdecydowanie różnią się od siebie, więc w zależności od swoich potrzeb musisz wybrać ten idealny. Jeśli zdecydujesz się na jazdę w trudnych warunkach, parametry takie jak szerokość kół czy amortyzatory będą miały szczególne znaczenie. Jeśli natomiast od czasu do czasu planujesz wycieczkę po lesie, nie są one aż tak ważne.

Rower to dobra alternatywa dla samochodu ze względu na wiele czynników. W zależności od potrzeb postaw na elektryczny, miejski bądź górski i ciesz się udaną przejażdżką już dzisiaj! Zobacz, czym charakteryzują się poszczególne modele i który rodzaj najlepiej sprawdzi się w twoim przypadku.

Archiwum: sierpień 2021