Akademia bezpiecznej jazdy to szereg kursów, które pozwolą ci udoskonalić swoje zdolności i stać się prawdziwie bezpiecznym użytkownikiem ruchu drogowego. Dowiedz się, co oferuje ta szczególna szkoła jazdy.

Wszyscy powinniśmy dążyć do jak najbardziej bezpiecznego jeżdżenia samochodem, jednak nie zawsze wiemy, jak rozwijać umiejętności w tym zakresie. Te ośrodki prowadzą szkolenia kierowców, obejmujące naukę jazdy defensywnej, eco driving oraz doskonalenie techniki jazdy.

Co właściwie oferuje szkoła bezpiecznej jazdy?

Kurs bezpiecznej jazdy jest cyklem szkoleń, które zwiększają poziom umiejętności osób kierujących pojazdami. Możesz wziąć udział w zajęciach, które pozwolą na doskonalenie jazdy motocyklem lub samochodem. Będziesz mógł przekonać się na własnej skórze:

  • jak to jest jeździć po oblodzonej drodze na specjalnie przygotowanym torze;
  • jak rzeczywiście wygląda droga hamowania podczas deszczu.
akademia bezpiecznej jazdy - co właściwie oferuje szkoła bezpiecznej jazdy

Uzupełnieniem zajęć praktycznych jest teoretyczne szkolenie jazdy bezpiecznej. Tam dowiesz się sporo ciekawych faktów, które przydadzą ci się do nauki jazdy w bezpieczny sposób. Nauczać cię będą doświadczeni i wyspecjalizowani instruktorzy. Zazwyczaj zajęcia w akademii bezpiecznej jazdy odbywają się w mniejszych grupach, dzięki czemu łatwiej przyswoisz wiedzę i wskazówki.

Nauka bezpiecznej jazdy dla każdego kierowcy

Wraz z rozwojem technologii i motoryzacji zwiększa się także bezpieczeństwo aut. Nie oznacza to, że możesz poświęcać mniej uwagi i skupienia na prowadzenie pojazdu. Jeśli nawet masz auto z wieloma systemami wspomagającymi jazdę, kluczową rolę odgrywa osoba prowadząca pojazd. Właśnie dlatego kursy bezpieczniejszej jazdy jest odpowiednia dla każdego. Nie ma znaczenia, czy jesteś początkującym, czy weteranem. Doskonalenie techniki jazdy sprawi, że będziesz jeszcze lepszym kierowcą.

Czego możesz uniknąć, będąc po kursie bezpiecznej jazdy?

Czy jesteś świadomy, że w zeszłym roku osoby siadające za kierownicą spowodowali 20999 wypadków, czyli aż 89,2% wszystkich? W ich wyniku 24123 ludzi zostało rannych, a śmierć poniosło 2020 osób. Te liczby są przerażające, ale pomyśl sobie, że można byłoby uniknąć wielu z tych wypadków. Szkolenie z pewnej jazdy ma przygotować cię do sytuacji awaryjnych, dzięki czemu będziesz w stanie przewidzieć większość z nich i odpowiednio zareagujesz. Jednym z aspektów jest odpowiednie dopasowanie prędkości do warunków zewnętrznych. Wiele wypadków jest skutkiem brawury. Kurs i własny rozsądek pomogą ci zminimalizować ryzyko.

Doskonalenie techniki jazdy – bądź gotowy na zdarzenia losowe

Zapewne zdarzyła ci się kiedyś niespodziewana sytuacja drogowa, np. zza pobocza wyskoczyło jakieś zwierzę. Na nieoczekiwane zdarzenia wpływa wiele innych czynników, np. błąd ludzki drugiej osoby, spożyty przez niego alkohol, niesprzyjające warunki atmosferyczne. Nie masz wpływu na takie zdarzenia, lecz nauka odpowiedzialnej jazdy może cię do nich przygotować. Nauczysz się, jak reagować w sytuacjach szczególnych. Umiejętność zachowania się w takich przypadkach jest kluczową cechą dobrego kierowcy.

akademia bezpiecznej jazdy - Doskonalenie techniki jazdy – bądź gotowy na zdarzenia losowe

Rzeczy oczywiste, o których w sytuacjach nerwowych możesz zapomnieć

Zapewne wiesz, że po zmroku ipodczas opadów należy być ostrożniejszym. Należy zwolnić, skupić się na drodze oraz otoczeniu. Jednak czy zawsze tak postępujesz? Warunki atmosferyczne mają ogromny wpływ na spowodowane wypadki. Przez pochmurną pogodę w kolizjach zginęło ponad 550 osób, a 5462 zostało rannych. Kursy bezpiecznej jazdy pokażą ci, jak zachowuje się twój pojazd w takich warunkach. Nie tylko śnieg, deszcz, mgła czy też wiatr przeszkadzają w jeździe. Niebezpieczne jest również słońce. Bagatelizowane przez większość osób za kółkiem oślepienie spowodowało aż 522 wypadki.

Kurs doskonalenia techniki jazdy – inwestycja czy pieniądze wyrzucone w błoto?

Widzisz, jak wielu wypadków można by uniknąć. Szkoły doskonalenia jazdy to miejsca, gdzie możesz się poznać wiele cennych wskazówek. Nie istnieje kierowca idealny i zawsze możesz nauczyć się czegoś nowego lub po prostu jeszcze lepiej jeździć samochodem, lub motocyklem. Przed wyborem akademii jazdy w bezpieczny sposób sprawdź kilka ofert. Przeczytaj o przebiegu zajęć, rodzaju szkoleń i dowiedz się o zespole instruktorów. Poszukaj również informacji, ile kosztuje kurs bezpiecznej jazdy. Cena nie powinna jednak grać pierwszoplanowej roli, jeśli w grę wchodzi bezpieczeństwo.

Doskonalenie jazdy samochodem to kwestia bardzo istotna. Kierowca nigdy nie może uznać, że nic go nie zaskoczy i wie wszystko o poruszaniu się po drodze w teorii i praktyce. Szkolenie z bezpiecznej jazdy to jedna z opcji, którą możesz rozważyć, bo dzięki kursowi zwiększysz bezpieczeństwo swoje i innych.

Archiwum: czerwiec 2021