Wybierając alkomat, w pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę nasze potrzeby względem alkomatu. Urządzenie dobrej jakości pozwoli bowiem na dokładny pomiar i długie użytkowanie. Przyjrzyjmy się zatem urządzeniu, jakim jest alkomat XBLITZ Ether.

XBLITZ Ether
Zalety
 • Szybka i precyzyjna analiza
 • Funkcja pamięci
 • Czytelny ekran LCD
 • Możliwość wymiany czujnika
 • Zasilanie bateryjne
Wady
 • Brak możliwości ładowania

Marka Xblitz

To przede wszystkim firma pochodzenia polskiego, która zajmuje się produkcją urządzeń elektronicznych, w tym alkomatów. Jak zatem radzi sobie alkomat XBLITZ Ether?

Dane techniczne alkomatu XBLITZ Ether

Ten podręczny alkomat elektrochemiczny daje możliwość ręcznej kalibracji. Za pomocą wymiennego ustnika podaje wynik promili w dokładności do setnych części promila. Jego zakres pomiarowy natomiast obejmuje skalę od 0 do 4. Jeśli chodzi o ciężar, to urządzenie jest dość lekkie – waży bowiem 54g. Urządzenie to jest również niewielkich rozmiarów – ma 111 milimetrów wysokości, 45 milimetrów szerokości i 19 milimetrów grubości, dzięki czemu alkomat zawsze może być w zasięgu ręki, jeśli tylko jest taka potrzeba. Niemniej jednak, zaawansowana technologia połączona z wysoką jakością i platynowym sensorem pozwalają zbadać precyzyjnie stan trzeźwości. Alkomat zasilany jest bateriami AAA, zatem nie wymaga ładowania. Ponadto, jest to produkt, z którego korzystanie jest intuicyjne, a więc obsługa urządzenia nie sprawi trudności.

Sam alkomat wykonany jest z tworzyw sztucznych o dobrej jakość. Cała obudowa jest matowa, dlatego też produkt będzie odporny na zarysowania i jest wygląd będzie nienaganny. Zważywszy na cenę alkomatu, sam design wydaje się wystarczający. Z kolei, wyświetlacz, dzięki dużym rozmiarom jest bardzo przejrzysty i czytelny. Dużą zaletą jest fakt, że przy zakupie kupujący otrzyma aż 5 ustników w komplecie. Jeszcze większą zaletą jest fakt, że otwór, w który ustnik jest wkładany jest solidnie wykonany – ustnik bowiem delikatnie się blokuje w momencie montażu. Oznacza to zatem, że pobierana próbka nie zostaje zanieczyszczona, a otrzymany wynik jest adekwatny do stanu rzeczywistego.

Alkomat XBLITZ Ether posiada sensor elektrochemiczny, pochodzenia koreańskiego. Oznaczać to będzie, że podzespoły urządzenia są dobrej jakości, a więc gwarantują dokładność i powtarzalność pomiarów. Warto podkreślić, że modele innych marek często wyposażone są w sensory półprzewodnikowe, które są dużo tańsze, ich żywotność jest mniejsza, a pomiary są niedokładne w stosunku do sensorów elektrochemicznych. Ciekawą jest natomiast informacja producenta, który zaleca kalibrację co 6 miesięcy – kalibracja taka zaleca jest zazwyczaj do 12 miesięcy.

XBLITZ Ether
Zalety
 • Szybka i precyzyjna analiza
 • Funkcja pamięci
 • Czytelny ekran LCD
 • Możliwość wymiany czujnika
 • Zasilanie bateryjne
Wady
 • Brak możliwości ładowania

Co więcej można powiedzieć o alkomacie XBLITZ Ether?

Produkt nie wymaga skomplikowanej obsługi. Urządzenie jest bowiem wyposażone w jeden przycisk funkcyjny, który jest wystarczający. Zatem cała obsługa sprowadza się do wciśnięcia przycisku i odczekania, aż alkomat będzie gotowy do pomiaru, tyle. Gotowość urządzenia do pomiaru będzie skutkowała pojawianiem się dźwięku, drugi sygnał dźwiękowy będzie wówczas oznaczał zakończenie procesu pobierania próbki.

Podsumowanie

Alkomat Xblitz Ether jest, z pewnością, interesującą propozycją pośród innych produktów. Posiada cechy, które powinien mieć alkomat dobrej jakości, a sama cena nie jest odstraszająca. Niemniej jednak, należy zaznaczyć, że produkt ten jest mniej powtarzalny niż w stosunku do droższych urządzeń. Wynika to bowiem z faktu, że droższe produkty mają po prostu większe sensory. Niewątpliwe jest natomiast to, że cena jest najbardziej adekwatna do dobrej jakości produktu.

Archiwum: styczeń 2023