Czym jest detailing?

Ogólna definicja detailingu mówi, że są to zabiegi, mające na celu upiększenie, renowacja i zabezpieczenie zewnętrznych i wewnętrznych elementów pojazdu w taki sposób, aby przez jak najdłuższy okres pozostały w idealnym stanie. W rzeczywistości detailing nie odnosi się wyłącznie do samochodów – może dotyczyć również motocykli, łodzi bądź innych pojazdów. Niemniej jednak pojęcie to zapisało się na stałe w słowniku fanów motoryzacji, dlatego też kojarzone jest głównie z samochodami. Do zabiegów z zakresu detailingu wykorzystuje się wysokiej jakości kosmetyki, a także specjalistyczny sprzęt. Wiele osób myli detailing z dbaniem o pojazd, jednak warto mieć świadomość, że usługi z tego zakresu nie ograniczają się wyłącznie do mycia czy odświeżania wnętrz samochodu.

samochód mercedes po kompleksowym detailingu

Czym zajmuje się studio detailingu?

Detaling można podzielić na wewnętrzny oraz zewnętrzny, w zależności od tego, do jakich części samochodu odnoszą się poszczególne czynności. Najpopularniejsze usługi z zakresu detailingu wnętrza samochodu to:

  • odkurzanie i czyszczenie pojazdu,
  • mycie szyb i lusterek,
  • pielęgnacja tapicerki,
  • wyeliminowanie nieprzyjemnych zapachów.

Tymczasem w kontekście detailingu zewnętrznego można mówić o:

  • myciu samochodu, wraz z dekontaminacją lakieru,
  • czyszczeniu komory silnika,
  • polerowaniu karoserii, szyb i reflektorów,
  • nałożeniu folii ochronnej.

Zakres oferowanych usług różni się między innymi od samego studio detailingu, a także pakietu, na jaki zdecyduje się właściciel samochodu. Warto mieć na uwadze, że wszelkie czynności realizowane są przez osoby odpowiednio przeszkolone, które nie tylko czyszczą samochód, lecz przede wszystkim zajmują się jego właściwą pielęgnacją. Detailing w Warszawie to doskonały sposób na pięknie prezentujący się pojazd, który zrobi wrażenie nie tylko na właścicielu, lecz również na osobach postronnych. 

myjnia detailingowa Warszawa

Dlaczego warto zdecydować się na usługi z zakresu detailingu?

Osobom, które po raz pierwszy spotykają się z pojęciem detailingu, może wydawać się, że poszczególne zadania z tego zakresu można wykonać samodzielnie. Tymczasem warto mieć świadomość, że detailing to nie mycie auta czy jego czyszczenie od wewnątrz. Jest to zbiór czynności, po wykonaniu których samochód wygląda, jak gdyby dopiero co opuścił salon. Ponadto, powłoka samochodu zabezpieczana jest przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych, na przykład promieniowania UV. Pozwala to na dłużej zachować piękny wygląd karoserii. Z usług detailingu bardzo chętnie korzystają przedsiębiorcy, dla których samochód służbowy jest swoistą wizytówką. Niemniej jednak detailing cieszy się też coraz większą popularnością wśród osób prywatnych, które chciałyby, aby ich samochód wyglądał jak nowy. Zakres usług powinien być dobrany indywidualnie, w zależności od stanu technicznego samochodu oraz preferencji i możliwości finansowych klienta. 

Archiwum: czerwiec 2022