OC dla Jaguara – jak znaleźć dobrą ofertę?

Nie da się ukryć, że składka OC dla Jaguarów nie jest niska. Zgodnie z zestawieniem Rankomat samochody ten marki znajdują się w czołówce aut najdroższych pod względem ubezpieczenia. Wynika to przede wszystkim z parametrów tych pojazdów. Pojemne silniki, duża moc i doskonałe osiągi to gratka dla kierowców, jednak z punktu widzenia ubezpieczycieli takie połączenie jest ryzykowne i może generować wysoki współczynnik kolizyjności.

W najgorszej sytuacji są młodzi kierowcy, których pierwszym samochodem jest właśnie Jaguar. Oni zapłacą zdecydowanie najwięcej za polisę OC dla tego auta. Seniorzy mogą natomiast liczyć na spore zniżki, które choć trochę zrekompensują i tak dość wysokie koszty utrzymania pojazdu.

Warto jednak wziąć pod uwagę, że osoby decydujące się na zakup aut z segmentu premium z pewnością nie odczują wysokich kosztów związanych z ubezpieczeniem. Eksploatacja potężnych, sportowych samochodów sama w sobie jest kosztowna, choćby ze względu na wysokie spalanie w połączeniu z ceną benzyny. Do tego trzeba doliczyć także ewentualne naprawy i zabiegi konserwacyjne. Dlatego trzeba mieć świadomość, że cena polisy OC stanowi jedynie niewielką część wydatków na użytkowanie takiego pojazdu.

Mimo to, warto zorientować się, gdzie można kupić najtańsze ubezpieczenie, przepłacanie nie jest w końcu nigdy dobrym pomysłem. Przede wszystkim przejrzyj oferty poszczególnych firm ubezpieczeniowych. Ich propozycje mogą się znacząco różnić, czasami nawet o kilkaset złotych. Najwygodniej zrobisz to, korzystając z internetowych porównywarek cen. Szybko i bez wychodzenia z domu zyskasz dostęp do cenników kilkudziesięciu ubezpieczycieli – w kilka minut sprawdzisz, co oferują i podejmiesz trafną decyzję. Więcej na temat taniego OC dla Jaguara przeczytasz tutaj: https://rankomat.pl/marki/jaguar.

Cena OC dla Jaguara – od czego zależy?

Koszt, jaki właściciel Jaguara musi ponieść, kupując polisę, zależy nie tylko od parametrów jego pojazdu. Oczywiście pojemność silnika czy przebieg stanowią ważne kryterium, ale nie jedyne. Duże znaczenie mają również takie czynniki jak:

  • wiek kierowcy,
  • miejsce zamieszkania,
  • historia ubezpieczeniowa.

Jak zostało wspomniane, młodzi kierowcy znajdują się z najgorszym położeniu. Z racji wieku są traktowani przez firmy ubezpieczeniowe jako grupa ryzykowna, czyli taka, która powoduje najwięcej kolizji. W połączeniu z bardzo dobrymi osiągami Jaguara, niestety stanowi to podstawę do zaproponowania najwyższej składki.

Znaczenie ma także miejsce zamieszkania. Osoby z dużych miast zwykle płacą najwięcej. Wynika to z tego, że w takich miejscowościach do kolizji dochodzi najczęściej. Przeważnie nie są to poważne wypadki, tylko stłuczki parkingowe czy drobne incydenty, jednak statystyka jest nieubłagana.

W mniejszych ośrodkach stawki będą zatem znacznie niższe, choć ta zależność nie zawsze działa wprost. Ubezpieczyciele zwracają także uwagę na województwo, w którym mieszka właściciel pojazdu.

Archiwum: maj 2022