Naprawy samochodu to nie tylko wymiana oleju czy przebitej opony. Usterki w pojeździe mogą dotyczyć wielu układów. Sprawdź w naszej kategorii „naprawy”, co może być przyczyną najczęstszych awarii samochodu i usterek w motocyklach.

W naszym serwisie motoryzacyjnym znajdziesz sprawdzone informacje o terminach przeglądów, opisy najczęstszych usterek aut i motocykli. Dowiesz się, jak naprawić samochód i motocykl samodzielnie, a kiedy konieczna jest wizyta w warsztacie! To tylko niektóre z informacji, które poznasz czytając artykuły z kategorii „naprawy”!

Sprawdzone porady motoryzacyjne dotyczące napraw aut i motocykli od specjalistów

Okresowe badanie techniczne pojazdu powinny być wykonane przez mechanika i diagnostę z odpowiednimi uprawnieniami na podstawowej lub okręgowej stacji kontroli pojazdów. Oprócz obowiązkowego przeglądu warto zlecić również sprawdzenie dodatkowego wyposażenia pojazdu. Niektóre naprawy samochodów możesz wykonać samodzielnie. Usterki w samochodzie możesz wyeliminować, korzystając z naszych wskazówek. Piszemy o wymianie filtrów (powietrza i oleju), której dokonasz bez problemu. Dzięki nam z łatwością dolejesz oleju czy płynu do chłodnicy. Zdobędziesz również wiedzę na temat kosztów napraw. Dla przykładu dowiesz się, ile będzie kosztować nowa miska olejowa, jeśli ją uszkodzisz.

Zrób to sam, czyli samodzielne naprawy samochodów

Jak naprawić auto w razie poważniejszej awarii? Jeżeli masz specjalistyczną wiedzę, to kup zestaw narzędzi, dzięki którym będziesz mógł usunąć usterki w samochodzie. Przedstawiamy, jak to zrobić krok po kroku w naszej kategorii „naprawy”. Jeśli kiedykolwiek myślałeś o tym, by poprawić wygląd auta, np. samodzielnie regenerując reflektory – dobrze trafiłeś! Nasi specjaliści zaproponują ci sposoby na przywrócenie lampom dawnego blasku. Zobacz, w jaki sposób poradzić sobie z najczęstszymi awariami samochodu takimi, jak:

Tuning i lakierowanie, czyli drobne naprawy lakiernicze krok po kroku

Podobnie rzecz ma się z tuningiem aut. Wiele osób powierza swoje maszyny profesjonalnym firmom. My prezentujemy praktyczne wskazówki motoryzacyjne, dzięki którym będziesz mógł samodzielnie wykonać przynajmniej część prac i tym samym zaoszczędzić! Tuning i lakierowanie to usługi, które z reguły nie są tanie, dlatego specjalnie dla ciebie sprawdziliśmy, czy w warunkach domowych poradzisz sobie z tymi zadaniami. Nasi specjaliści doradzą, jakich narzędzi i materiałów będziesz potrzebował. Dzięki praktycznym poradom i ich wnikliwej lekturze, naprawy wgniotków, rys i zadrapań nie będą stanowiły już żadnego problemu nawet dla laika! Podpowiemy też, co się bardziej opłaca – klejenie czy wymiana porysowanej szyby? Te i wiele innych cennych wskazówek na temat usterek samochodów, metod radzenia sobie z nimi i ich zapobiegania znajdziesz w kategorii „naprawy”.

Jak likwidować usterki w motocyklach?

W kategorii „naprawy” zamieszczamy także artykuły przeznaczone dla właścicieli jednośladów. Wszak usterki zdarzają się nie tylko w samochodach, ale także i w motocyklach! Nie wiesz, jak działa pasek rozrządu? Z nami jego wymiana nie jest już czarną magią. Piszemy również, jakie są najczęstsze usterki w motocyklach. Jednym z najczęstszych problemów jest przebita opona. Naprawy wymaga też maszyna z nierówną pracą silnika. Jej przyczyny mogą być różne, jednak najczęstszym powodem są słaba jakość paliwa i zanieczyszczenia w różnych elementach jednostki – filtrach, zaworach. Równie często usterki w motocyklach dotyczą hamulców. Szczegółowe informacje znajdziesz w odpowiednich artykułach. W naszej kategorii „naprawy” znajdziesz porady, jak naprawić motocykl samodzielnie, a kiedy należy niezwłocznie udać się do warsztatu.

Sprawdzone porady, jak naprawić motocykl

Porady, jak naprawić motocykl są również przedmiotem rozważań w naszych artykułach. Naprawy motocykli są o tyle łatwiejsze od usterek aut, że potrzebujesz zwykle tylko stojaka. Utrzymuje on tylne koło nad ziemią. To znacznie ułatwia na przykład konserwację łańcucha i jego smarowanie. Z naszych wskazówek i porad motoryzacyjnych dowiesz się, jak prawidłowo smarować linki, dźwignie i sworznie oraz jak wyregulować sprzęgło czy zmienić klocki hamulcowe w motocyklu.

Najczęstsze usterki w motocyklach – jak im zapobiegać?

W kategorii „motocykle” podpowiadamy, jak prawidłowo eksploatować jednoślady i jak dbać o motocykle, by uniknąć awarii i usterek. Pamiętaj więc, by smar kierować na wewnętrzną stronę łańcucha, ruszając kołem i obracając go. Warto również sprawdzać plastiki i inne elementy, z których zbudowany jest motocykl. Niewłaściwie umocowane mogą przeszkadzać w trakcie jazdy, a w czasie manewrów zahaczyć o podłoże. Wtedy o wypadek naprawdę nietrudno. Istotna jest też dbałość o czystość i wygląd motocykla – tu przydadzą się środki do polerowania i konserwowania powierzchni. Jeśli interesują cię te kwestie, nasze teksty wyczerpująco opisują ten temat.

Jeżeli chcesz założyć swój warsztat, to również możesz polegać na poradach motoryzacyjnych od naszych specjalistów. W artykułach wskazujemy, z jakimi kosztami wiążą się naprawy usterek samochodów i motocykli. Dowiedz się, ile kosztuje podstawowe i zaawansowane wyposażenie w warsztacie samochodowym. Piszemy dla ciebie o najważniejszym – w jaki sposób rozpocząć biznes i zawodowo zająć się naprawianiem motocykli i samochodów. Jeśli masz jakiś problem ze swoim autem czy jednośladem, nie zwlekaj i przeczytaj nasze artykuły. Na pewno znajdziesz tu wartościowe wskazówki, jak naprawić auto czy motocykl!