Co w związku z tym powinno się znaleźć w warsztacie? Chociaż wiele zależy od rodzaju prac, jakie najczęściej wykonywane są w takim miejscu, to niektóre normalia, akcesoria oraz sprzęt do diagnostyki są na tyle uniwersalne, że z pewnością przydadzą się w każdym punkcie. Jeżeli chcesz mieć pewność, że w twoim warsztacie nie zabraknie najważniejszego wyposażenia, możesz skorzystać z poniższych wskazówek.

Normalia potrzebne w każdym warsztacie

Pod hasłem normalia znajdują się przeróżne części i elementy, przy czym najczęściej są one niewielkie i na tyle uniwersalne, że można je stosować w różnych sytuacjach. Przykładem produktów zaliczanych do tej kategorii są między innymi oringi oraz gumki uszczelniające. Nie musisz oczywiście zastanawiać się, jaki rozmiar uszczelek kupić, bo dostępne są gotowe zestawy, gdzie znajdziesz wiele różnych wariantów. Podobnie jest z wieloma innymi rozwiązaniami, które można zaliczyć do grupy normaliów warsztatowych.

Pamiętaj więc o zakupie trytytek (opasek zaciskowych), które pozwolą sprawnie przymocować elementy nawet w trudno dostępnych miejscach, spinek samochodowych (dzięki temu będziesz mógł ściągnąć tapicerkę w przypadku konieczności przeprowadzenia prac, a później wszystko łatwo z powrotem zamontujesz w taki sposób, że nikt nawet nie zauważy różnicy) oraz obejm GBS i kilku dobrych taśm. Na pełną ofertę normaliów składają się między innymi, wkręty, złączki, adaptery, zawleczki, koszulki termokurczliwe. Wszystkie te produkty znajdziesz w kategorii normalia. Przydadzą się one zarówno w profesjonalnych punktach serwisowych, jak i w warsztacie majsterkowicza, więc warto skorzystać z tej oferty.

Jaki kompresor warsztatowy kupić?

Kompresory wykorzystywane są przede wszystkim w warsztatach, które świadczą usługi związane z naprawą opon i wymianą kół. W takich miejscach nie da się wydajnie pracować bez możliwości użycia kompresora, aby błyskawicznie napompować oponę. Nawet jeżeli tego typu prace nie są na co dzień wykonywane w prowadzonych przez ciebie warsztacie, to z pewnością od czasu do czasu zaistnieje potrzeba skorzystania z takiego sprzętu. Wybierając najlepszy kompresor do warsztatu,zwróć uwagę na jego moc, obsługiwane ciśnienie oraz dodatkowy osprzęt. Nie zapomnij również, aby przy okazji kupić wszystkie niezbędne węże, szybkozłączki oraz pistolety, co ułatwi pracę. Wykorzystując sprzęt z dodatkowymi akcesoriami, będziesz mógł również używać go jako klucza pneumatycznego oraz innych narzędzi z tej grupy.

Sprzęt diagnostyczny do warsztatu

Diagnostyka ma zazwyczaj kluczowe znaczenie przy wielu różnych pracach. Jeżeli jednak chodzi o warsztaty, to tutaj można z niej korzystać w naprawdę zróżnicowanych sytuacjach. Najczęściej klienci zgłaszają się z prośbą o zmierzenie grubości lakieru, co pozwoli wykluczyć przeprowadzanie napraw. Stosując natomiast interfejs OBD2, można podłączyć się do komputera samochodowego i odczytać informacje na temat wszystkich monitorowanych parametrów. Nowoczesna diagnostyka komputerowa pozwala również uzyskać łatwy dostęp do wielu opcji i ustawień pojazdu.

Archiwum: lipiec 2021