Benelli, czyli ponad 100 lat doświadczenia!

Wiele z wiodących i znanych marek motoryzacyjnych wywodzi się z przysłowiowego, a często nawet dosłownego garażu. Nie inaczej jest w przypadku Benelli. Ta włoska firma z siedzibą w Pesaro, założona została przez 6 braci. W 1911 roku produkowali oni podzespoły do motocykli, a w 1921 stworzyli swój pierwszy motocykl – Velomotore. W następnym roku na rynku pojawił się Motoleggera, o pojemności 98cc.

Bardzo szybko motocykle Benelli stały się maszynami sportowymi, na których jeździły największe gwiazdy sportów motorowych. Warto nadmienić, że jeden z braci – Tonino Benelli – także był jednym z nich. Do jego licznych sportowych sukcesów przyczyniały się oczywiście zaawansowane motocykle Benneli – zwłaszcza innowacyjny jak na tamte czasy Benelli 175.

Włoski design i spora moc

Tym, co wyróżnia motocykle Benelli to przede wszystkim niezwykle harmonijne połączenie nowoczesnych technologii, świetnych osiągów i stylowego wzornictwa. Poza tym producent oferuje dość szeroką gamę maszyn. W jego ofercie znajdziemy:

  • jednoślady enduro (Leonciono)
  • maszyny typu naked (TNT 125, BN 125, 502 C, 752s)
  • touring (TRK 251, TRK 502 i TRK 502X)
  • motocykle classic (Imperiale 400)

Przekrój typów maszyn jest zatem spory i praktycznie każdy bez problemu znajdzie motocykl Benelli, który zaspokoi najbardziej indywidualne preferencje. W zależności od modelu i wersji motocykla zadowoleni będą zarówno fani off-roadu, jak i miłośnicy dłuższych tras. Co ważne, producent przygotował ofertę również dla posiadaczy prawo jazdy kategorii B.

Motocykle Benelli na prawo jazdy kat. B

Obok motocykli Benelli o większej pojemności, sięgającej do 800cc, którymi mogą jeździć posiadacze prawa jazdy kategorii „A”, dostępna jest ciekawa oferta maszyn nieco mniejszych, ale równie stylowych i temperamentnych. Są to jednoślady o pojemności 125cc, którymi mogą kierować osoby z uprawnieniami kategorii „B”. Tutaj do wyboru także mamy kilka modeli, w postaci kompaktowych motocykli. Idealnych zarówno dla początkujących, jak i bardziej doświadczonych motocyklistów.

Kompleksową ofertę motocykli Benelli znaleźć można w krakowskim salonie MOTO-TRIP. Dostępne są tam jednoślady Benelli zarówno na kategorię „A”, jak i „B”.

Tym, co przemawia za marką, której motoryzacyjne korzenie sięgają początków XX wieku, jest przede wszystkim wysoka jakość wykonania, nowoczesność, sportowe zacięcie i niepodrabialny styl, z którego słynie włoska motoryzacja.

Archiwum: październik 2022