Firmowy samochód z salonu?

Jedną z największych przeszkód w przypadku zakupu firmowego auta z salonu są związane z tym koszty. Ceny aut z nowych roczników zaczynają się od kilkudziesięciu tysięcy złotych. W przypadku większych i wszechstronnych modeli kombi lub SUV-ów może to być ponad 100 tys. Jeszcze większym wydatkiem są auta z segmentu premium – także niezbędne w przedsiębiorstwie.  

Sam wybór nowego samochodu z salonu to jednak wiele korzyści dla firm.

  • Nowe auto bez historii użytkowania, z pewnego źródła.
  • Wybór dowolnego auta dostosowanego do potrzeb firmy.
  • Najnowsze roczniki wyposażone w nowoczesne technologie i systemy bezpieczeństwa.
  • Dostęp do aut z nowym napędem – samochody hybrydowe i elektryczne.
  • Nowy elegancki samochód – niezbędny podczas spotkań biznesowych.

Jak sfinansować zakup auta z salonu?

Zakup nowego samochodu to duży wydatek – także dla firm. Zwłaszcza tych z sektora MŚP, działających na lokalnych rynkach. W takim przypadku rozbudowa floty to konkretny wydatek, bardzo często ograniczający finansowe możliwości przedsiębiorstwa.

Wygodną alternatywą dla zakupu auta jest najem długoterminowy nowego samochodu. Na czym polega? To rozwiązanie podobne do leasingu. Przedsiębiorca i właściciel pojazdu zawierają umowę – pierwszy dokonuje regularnych opłat w zamian za możliwość korzystania z pojazdu. Czas jej trwania określa przedsiębiorca – najczęściej jest to od 24 do 48 miesięcy. Po tym czasie auto można wykupić za cenę rynkową lub zwrócić – o tym także decyduje najemca.  

Co w takim razie odróżnia najem od leasingu? W tym przypadku wysokość miesięcznej raty obejmuje jedynie utratę wartości samochodu, a nie jego cenę całkowitą. Dzięki temu wysokość opłat w ofercie najmu jest niższa niż przy tradycyjnym leasingu.

Wygodny najem online w mAuto

Jedną z marek oferujących najem dla firm na polskim rynku jest mAuto. To wirtualny salon umożliwiający wybór nowego samochodu i wygodnej opcji finansowania bez wychodzenia z domu. Znajdziesz tam szeroki wybór samochodów najpopularniejszych marek – Audi, Hyundai, Ford i wiele innych. Dzięki prostej wyszukiwarce możesz szybko znaleźć auto dostosowane do potrzeb Twojej firmy. Po wybraniu samochodu możesz w kilka chwil określić warunki finansowania.  

Dużą zaletą mAuto jest także fakt, że finansowanie nowego auta nie wymaga inwestowania firmowych środków. Leasingodawca nie wymaga wkładu własnego, dzięki czemu możesz wspierać rozwój firmy i zachować przy tym finansową elastyczność. Dodatkowo cały proces odbywa się przez internet, bez zbędnych formalności i długich wizyt w salonie.

Na koniec auto zostanie dostarczone pod wskazany przez Ciebie adres – za darmo na terenie całego kraju.   

Archiwum: marzec 2022