Nie będziemy w tym miejscu zgłębiać historii peugeota, natomiast warto wiedzieć, że peugeot 206 zastąpił inny europejski hit – model 205. Auto kształtem przypomina swojego poprzednika, natomiast technicznie jest całkiem innym samochodem.

Peugeot 206 – atrakcyjny model

Peugeot początkowo dostępny był jedynie jako hatchback sprzedawany w wersjach z trzema lub pięcioma drzwiami. Później jednak producent zaoferował samochody także w wersji SW (kombi) i CC (kabriolet). Jak prezentuje się strona wizualna w tym modelu?

Charakterystyczne dla modelu są opływowe kształty – w środku i na zewnątrz. Duże przednie reflektory nadają samochodowi dynamiczny wyraz, zaś zderzaki podkreślają ten efekt. Wnętrze nie jest przesadnie pojemne. Z przodu przestrzeń jest wystarczająca dla dwóch wysokich osób, z tyłu jednak miejsce jest symboliczne. Główna część kokpitu jest wykonana z plastiku o fakturze przypominającej skórę, zaś drzwi wyłożone są materiałem. Te elementy na pewno poprawiają wygląd.

Peugeot 206 to doskonały wybór dla osób, które szukają niezawodnego i ekonomicznego samochodu miejskiego. Jest to idealna opcja dla młodych kierowców, singli lub par, którzy potrzebują praktycznego pojazdu do codziennego użytku.

Jaki silnik ma peugeot 206?

Na początku producent zaoferował model w wariancie z silnikami benzynowymi: 1.1, 1.4 i 1.6 oraz z wolnossącym dieslem 1.9. Później pojawiły się także turbodoładowane diesle HDI: 2.0, 1.4 i 1.6. Silniki benzynowe także były modyfikowane, w tym do opcji z silnikiem sportowym 1.6 16V (109 KM) oraz 2.0 16V (135-177 KM).

Mechanicy do tej pory podkreślają, że silnik stanowi najmocniejszą stronę popularnej '206′, zwłaszcza gdy wyborem właściciela stała się benzyna.

Wady i zalety peugeota

Skoro zaczęliśmy już mówić o atutach i mankamentach samochodu, pora przejść do konkretów z tym związanych.

Mówiąc o zaletach, podkreślić trzeba przede wszystkim, że to bardzo ekonomiczny samochód, doskonały dla tych, którym zależy na niewielkim koszcie użytkowania. Małe silniki oferują niskie zużycie paliwa, co wpływa na ekonomiczną eksploatację. Dzięki swoim kompaktowym rozmiarom, Peugeot 206 jest łatwy do parkowania nawet w zatłoczonych miejskich obszarach.

A co z wadami? Mimo że Peugeot 206 jest samochodem miejskim, przestrzeń na tylnej kanapie może być ograniczona. Choć sam model jest raczej mało awaryjny, niektórzy użytkownicy zgłaszają problemy z systemem elektrycznym, co może prowadzić do uciążliwych usterek. Niektórzy właściciele zauważyli problemy z korozją. Warto wiedzieć, że w przypadku jednostek HDI układ wtryskowy nie jest odporny na paliwo złej jakości.

Ceny używanego auta

Ceny używanych Peugeotów 206 są stosunkowo niskie. Można znaleźć egzemplarze z wczesnych lat produkcji w całkiem niezłym stanie nawet za 2000-2500 zł. Dobrze utrzymane samochody po faceliftingu z 2003 roku kosztują przynajmniej 5000 – 6000 złotych.

Archiwum: październik 2023