Umowa kupna sprzedaży samochodu – co powinno się na niej znaleźć?

Co powinna zawierać umowa sprzedaży samochodu lub jego kupna? Przede wszystkim jeżeli zależy nam na sprzedaży pojazdu lub jego kupnie to musimy mieć świadomość tego, że taka umowa będzie niezbędna. Powinny się na niej znajdować wszystkie najpotrzebniejsze informacje dotyczące stron oraz pojazdu. Trzeba więc spisać dane zarówno osoby sprzedającej, jak i kupującej w tym imię, nazwisko, miejsce zamieszkania, numer dowodu osobistego, PESEL lub NIP (jeżeli któraś ze stron jest firmą). A jeżeli chodzi o informacje o samochodzie, to na umowie muszą się znaleźć zapisy o marce, typie, roku produkcji, numeru podwozia VIN, numer karty pojazdu, pojemność silnika, cena, data pierwszej rejestracji oraz przebieg. Dlatego właśnie umowa kupna sprzedaży samochodu wzór – warto z niej skorzystać. 

Umowa sprzedaży samochodu – jak powinno się ją sporządzić?

Warto mieć świadomość, że umowę sporządza się w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach po jednym dla każdej strony. Ogromną zaletą jest to, że można znaleźć w internecie dokładny wzór takiej umowy i to właśnie nim się posiłkować. W ten sposób zawarcie umowy będzie proste i nie będzie od ciebie wymagało długiego czasu spędzonego na samodzielnym tworzeniu takiego dokumentu od podstaw. 

Co jeszcze oprócz umowy sprzedaży trzeba załatwić?

Trzeba jednak pamiętać o tym, że kupując (lub sprzedając) auto za granicą trzeba mieć nie tylko umowę, ale również i inne rzeczy. Przede wszystkim trzeba załatwić tymczasowy dowód rejestracyjny, którego koszt wynosić może nawet 30 euro. Dodatkowo należy również załatwić celne tablice rejestracyjne, które także nie są tanie, ponieważ mogą kosztować w granicach od 150 do nawet 200 euro. I nie należy również zapominać o tym aby wykupić ubezpieczenie OC, które będzie działało na czas przyjazdu do kraju. Taka przyjemność kosztuje 100 euro. Jak więc widać, kupując za granicami kraju, trzeba przygotować się na wiele wydatków. 

Kupowanie samochodu z zagranicy – jak się do tego przygotować?

Jeżeli chcesz samodzielnie pojechać za granicę w celu zakupu wymarzonego samochodu, to z pewnością zastanawiasz się nad tym, jak się do takiej transakcji przygotować, szczególnie wtedy, gdy język obcy nie jest twoją mocną stroną. W takich przypadkach warto jest zainwestować w usługi tłumacza przysięgłego, który pomoże nam czy to na miejscu, czy też przez internet. Więcej na temat kupna-sprzedaży samochodu z zagranicy można dowiedzieć się na stronie https://autoumowa.pl/umowa-kupna-sprzedazy-samochodu-polsko-niemiecka/.

Archiwum: listopad 2021