Flota samochodowa to podstawowe narzędzie pracy w firmach transportowych i logistycznych. Z samochodów korzystają także firmy zatrudniające handlowców, serwisantów i innych pracowników, których obowiązki wymagają pracy w terenie. Jednocześnie opłaty drogowe i zakup paliwa mogą stanowić duże obciążenie dla firmowego budżetu, dlatego warto szukać sposobów na optymalizację kosztów.

Czym jest Shell Card?

Shell Card jest kartą paliwową, jaką oferuje Shell. Jej podstawowym zadaniem jest możliwość zakupu paliwa na stacjach paliwowych Shell w Polsce i w całej Europie. Jednak posiada także szereg innych funkcji, jakie w dłuższej perspektywie wpływają na wygodę pracy, bezpieczeństwo czy generowanie oszczędności, w tym pozwala usprawnić opłaty drogowe. Więcej na temat tego, jak działają karty paliwowe, można przeczytać na stronie https://www.shell.pl/klienci-biznesowi/karta-paliwowa.html.

Jak Shell Card pomaga w zarządzaniu opłatami drogowymi?

Jednym z największych atutów Shell Card jest konsolidacja płatności. Za pomocą tego rozwiązania można zarówno dokonywać płatności za paliwo, jak i opłat drogowych. Wykonane transakcje są zapisywane w jednym miejscu, a to przyczynia się do zachowania porządku. W każdej chwili transakcje można sprawdzić w platformie Shell Fleet Hub. Jednak przede wszystkim karta paliwowa ułatwia nadzór nad finansami i zarządzanie flotą samochodową.

Korzyści z zastosowania Shell Card we flocie samochodowej

O tym, z jakimi profitami wiąże się Shell Card, wspomnieliśmy już wcześniej, warto jednak przyjrzeć się temu bliżej. Posiadacze karty mogą liczyć na preferencyjne ceny paliwa na wszystkich stacjach paliwowych Shell. Flota pojazdów każdego dnia przemierza dziesiątki kilometrów, a to generuje gigantyczne koszty związane z zakupem paliwa. Dysponując Shell Card, można analizować i raportować poniesione wydatki i je zoptymalizować. Dane z tym związane dostępne są w czasie rzeczywistym, a tym samym w razie podejrzenia oszustwa można szybko zareagować.

Zapobieganie nadużyciom paliwowym dzięki karcie paliwowej

Rozwiązania paliwowe dla firm przyczyniają się również do większego bezpieczeństwa i zapobiegania nadużyciom. Flota pojazdów w każdym przedsiębiorstwie obejmuje różną liczbę samochodów, a każdy z nich będzie miał własną kartę paliwową. Każda z kart może mieć ustalony indywidualny limit wydatków, dzięki czemu łatwiej kontrolować koszty, a przedsiębiorca ma pewność, że nie dojdzie do nadużyć. W razie zarejestrowania podejrzanej transakcji kartę można łatwo zablokować.

Postawienie na Shell Card niesie za sobą wiele korzyści i pozwala firmie sporo zaoszczędzić. Jest przy tym wygodna w użytkowaniu i skrojona na miarę potrzeb przedsiębiorstwa. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, sprawdź ofertę dla flot osobowych i dostawczych.

Archiwum: lipiec 2023